°C

XXIV Lubuskie Święto Chleba w Bogdańcu

autor: Piotr Wiśniewski
 

Stoiska z różnymi rodzajami chleba, występy artystyczne, barwny korowód z pocztami sztandarowymi, konkurencje i zawody sportowe, to tylko niektóre atrakcje XXIV Lubuskiego Święta Chleba, zorganizowanego w Bogdańcu.

Dla obecnej na święcie europosłanki Elżbiety Rafalskiej, ta impreza to już tradycja.

Wojewoda lubuski Władysław Dajczak, powiedział nam, że święto chleba to przede wszystkim ważne święto gloryfikujące trud rolników.

Bogdanieckie święto to dla Krystyny Pławskiej, wójt gminy Bogdaniec, to podziękowanie dla wytwórców chleba.

Sebastian Pieńkowski, dyrektor gorzowskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa zapewnił, że rolnicy, którzy ucierpieli podczas tegorocznej suszy, mogą liczyć na pomoc państwa.

Dla uczestników święta, tegoroczna impreza była okazją do skorzystania z wielu atrakcji.

Podczas imprezy, oprócz oficjalnych przemówień, odbyła się również ceremonia mianowania na czeladników piekarstwa i cukiernictwa, a imprezę zakończyły koncerty.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku