°C

Stal w barażach!

fot. Ryszard Rachlewicz
 

truly.work Stal Gorzów remisem zakończyła rundę zasadniczą PGE Ekstraligi. Gorzowianie zremisowali na własnym torze z Forbet Włókniarzem Częstochowa 45-45, a to oznacza, że o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej będą musieli powalczyć w barażach. Ten wynik ucieszył mocno Motor Lublin, bo dzięki niemu lublinianie utrzymali się w PGE Ekstralidze zanim jeszcze ruszyli do wieczornego meczu z GKM Grudziądz.

W pierwszym wyścigu Woźniak z Kildemandem spokojnie objechali Madsena i Przedpełskiego. 5-1 i gorzowianie odrobili błyskawicznie straty z I meczu, który przegrali 43-47. 

Goście straty odrobili jednak chwilę później – para Miśkowiak/Gruchalski objechała bez problemu miejscową młodzież Karczmarz/Pytlewski 5-1 i po 2 wyścigach było 6-6. 

III bieg i znowu zwrot sytuacji. Mimo, że spod taśmy najlepiej wyszedł Miedziński to popełnił błąd w I łuku objechali go szybko Kasprzak i Thomsen. 5-1 dla Stali i tym samym 11-7 dla gospodarzy. 

W IV biegu pierwszy remis. Zmarzlik wyprzedził Zagara i Gruchalskiego, a Karczmarzowi znów bieg nie wyszedł. 3-3 i 14-10 dla gospodarzy meczu. 

Po I równaniu toru mocne uderzenie Włókniarza – Madsen/Przedpełski rozjechali 5-1 parę Kasprzak/Thomsen i był remis 15-15. 

W 6 biegu Zmarzlik jechał i wygrał jak profesor, a na końcu stawki przyjechał Pytlewski – pomiędzy nimi dwójka z Częstochowy. Remis i 18-18.

Po 7 biegu Stal wyszła na dwupunktowe prowadzenie 22-20, bo Woźniak wygrał, a trzeci był Kildemand – przedzielił ich zaś Zagar. 

Po drugiej przerwie świetnie zaprezentował się Madsen, który w zasadzie od początku do końca prowadził. Za nim przyjechał Zmarzlik, a trzeci był Przedpełski. Stawkę zamknął Karczmarz. 2-4 i remis w meczu 24-24. 

Po 9 biegu nadal remis 27-27. Woźniak wygrał, za nim byli Dróżdż i Miedziński, a Kildemand upadł w trakcie biegu. 

10 wyścig to defekt Thomsena, wygrana Zagara przed Gruchalskim, 5-1 dla gości i Włókniarz prowadzi 32-28!

W 11 biegu najpierw upadli w I łuku Kildemand i Miedziński, a potem Zmarzlik wprawdzie pokonał Przedpełskiego i Miedzińskiego, ale to dało Stali tylko remis. A Włókniarz prowadził 35-31. 

12 wyścig i znów popis Madsena, który wygrywa, a w ogóle Włókniarz wychodzi na prowadzenie 39-33, po wygranym biegu 4-2. 

13 wyścig to wygrana Stali – Zmarzlik wygrał jadąc z taktycznej za Thomsena, a za nim przyjechał Zagar natomiast trzeci był Woźniak. 4-2 dla Stali i Częstochowianie prowadzili przed biegami nominowanymi 41-37. 

Po 14 biegu wszystko było jasne – Kasprzak wygrał, ale Thomsen był ostatni, padł remis3-3 i przed ostatnim wyścigiem goście prowadzili 44-40. Stal w tym momencie trafiła do baraży. 

W ostatniej gonitwie najpierw za ostro pojechał Madsen i został wykluczony za ostry atak, po którym wywrócił sie Woźniak, a w powtórce Zmarzlik i Woźniak pokonali 5-1 Zagara, ale ta biegowa wygrana i remis w całym spotkaniu smakowały bardzo gorzko….

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku