°C

Falubaz mistrzem Polski, Stal poza podium

Rachlewicz

Żużlowcy Stelmetu Falubazu Zielona Góra zostali złotymi medalistami młodzieżowych mistrzostw Polski par klubowych. Na torze w Gorzowie zielonogórski duet Norbert Krakowiak-Damian Pawliczak zdobył 27 punktów.

Krakowiak zdobył 16 a Pawliczak 11 punktów. Zielonogórzanie wygrali zdecydowanie nie przegrywając drużynowo ani jednego wyścigu. To trzecie złoto zielonogórskiego klubu w rozgrywkach o MMPPK.

Druga lubuska drużyna – Stal Gorzów – niestety poza podium. Gorzowianie zajęli piąte miejsce zdobywając 17 punktów z czego sam Rafał Karczmarz 15.

Srebrny medal powędrował do Bogdanki Motoru Lublin, a brąz do Bocar Włókniarza Częstochowa.

Już przed swoim ostatnim startem zielonogórzanie mogli być niemal pewni mistrzowskiego lauru, bo do pełni szczęścia brakowało im tylko 2 punktów, a ich rywalami byli reprezentanci ROW Rybnik, którzy tylko w jednym wyścigu zdobyli więcej niż 1 punkt.

Mniej szczęścia mieli gospodarze. Kontuzje Mateusza Bartkowiaka i Alana Szczotki sprawiły, że obok Rafała Karczmarza w turnieju pojawili się mało doświadczeni Wiktor Jasiński i Kamil Pytlewski. Karczmarz dwoił się i troił, ale sam nie był w stanie „wciągnąć” teamu na podium.