°C

Dożynki Diecezjalne

grafika: Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie
 

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie przybędą wierni i rolnicy by podziękować za tegoroczne plony.

Mszy św. o godz. 12:00 z udziałem bp. Tadeusza Lityńskiego, biskupa zielonogórsko-gorzowskiego będzie przewodniczył i wygłosi homilię bp Wolfgang Ipolt,  Ordynariusz diecezji Görlitz.

Po Mszy św. w Ogrodach Rokitniańskich odbędzie się również  podsumowanie Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki Duszpasterstwa Rolników, dla najmłodszych zabawy na „dmuchańcach” oraz poczęstunek dla wszystkich pielgrzymów.

Dodatkowo Placówka Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Świebodzinie zaprasza rolników oraz ich rodziny do odwiedzenia punktu informacyjnego KRUS podczas Dożynek Diecezjalnych w Rokitnie 15 sierpnia 2019 r. od godziny 9.00.

Przy stoisku odbędzie się pokaz środków ochrony osobistej oraz zostaną udostępnione materiały dotyczące zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.

O godzinie 10.00 odbędzie się konkurs sprawdzający wiedzę z zakresu popularyzowania sposobów zapobiegania upadkom osób w gospodarstwach rolnych. Dla laureata przygotowano nagrodę rzeczową.

O godzinie 11:00 odbędzie się konkurs sprawdzający wiedzę z zakresu promowania bezpiecznych metod pracy ograniczających ryzyko chorób układu ruchu w gospodarstwach rolnych. Dla laureata przygotowano nagrodę rzeczową.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają materiały popularyzatorskie.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku