°C

Dożynki Diecezjalne

grafika: Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie przybędą wierni i rolnicy by podziękować za tegoroczne plony.

Mszy św. o godz. 12:00 z udziałem bp. Tadeusza Lityńskiego, biskupa zielonogórsko-gorzowskiego będzie przewodniczył i wygłosi homilię bp Wolfgang Ipolt,  Ordynariusz diecezji Görlitz.

Po Mszy św. w Ogrodach Rokitniańskich odbędzie się również  podsumowanie Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki Duszpasterstwa Rolników, dla najmłodszych zabawy na „dmuchańcach” oraz poczęstunek dla wszystkich pielgrzymów.

Dodatkowo Placówka Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Świebodzinie zaprasza rolników oraz ich rodziny do odwiedzenia punktu informacyjnego KRUS podczas Dożynek Diecezjalnych w Rokitnie 15 sierpnia 2019 r. od godziny 9.00.

Przy stoisku odbędzie się pokaz środków ochrony osobistej oraz zostaną udostępnione materiały dotyczące zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.

O godzinie 10.00 odbędzie się konkurs sprawdzający wiedzę z zakresu popularyzowania sposobów zapobiegania upadkom osób w gospodarstwach rolnych. Dla laureata przygotowano nagrodę rzeczową.

O godzinie 11:00 odbędzie się konkurs sprawdzający wiedzę z zakresu promowania bezpiecznych metod pracy ograniczających ryzyko chorób układu ruchu w gospodarstwach rolnych. Dla laureata przygotowano nagrodę rzeczową.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają materiały popularyzatorskie.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.