°C

„Rz”: Samodzielna większość PiS

Fot. Pixabay
 

Rządzący nie tracą na sprawie lotów byłego marszałka Sejmu. W nowym badaniu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" partia rządząca może liczyć na 41,2 proc. poparcia, co przekłada się na 243 mandaty i samodzielną większość w Sejmie - czytamy w poniedziałkowym wydaniu "Rz".

„PiS nie traci – przynajmniej na razie – na wpadce z lotami byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. W nowym badaniu IBRiS dla +Rzeczpospolitej+, przeprowadzonym 9–10 sierpnia, partia rządząca może liczyć na 41,2 proc. poparcia” – napisano.

Dodano, że to wynik niewiele mniejszy od sondaży IBRiS z połowy lipca.

Gazeta poinformowała, że w przeliczeniu na mandaty rządzący mogliby liczyć na samodzielną większość w Sejmie – 243 posłów.

„Dystans do PiS zachowuje opozycja podzielona na trzy bloki. Koalicja Obywatelska może liczyć na 27 proc. poparcia. Na Lewicę chce głosować 11,6 proc. pytanych, a  na PSL-Koalicję Polską 6,5 proc. Progu wyborczego nie przekracza ani Konfederacja, ani Bezpartyjni Samorządowcy” – czytamy.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku