°C

Wnioski online o „Dobry Start” także za pomocą ZUS

Fot. Paweł Ptaszyński

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to kolejna instytucja, za pomocą której można aplikować o środki z programu „Dobry Start”, czyli o 300 złotych na wyprawkę szkolną dla dziecka. Od 1 sierpnia rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski za pomocą kreatora, który Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił na swojej Platformie Usług Elektronicznych.

PUE ZUS to pierwszy i największy polski e-urząd. Liczba jej użytkowników to już ponad 3 mln osób.  Użytkownicy PUE mają ciągły dostęp do wszystkich swoich danych zapisanych w ZUS. Platforma pozwala na  łatwe generowanie i przesyłanie  dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz pism i wniosków.

ZUS jest jedną z instytucji, które umożliwiają wypełnienie i elektroniczną wysyłkę wniosku przez swój system informatyczny. Natomiast wnioski papierowe o „Dobry Start” trzeba składać we właściwym ośrodku pomocy społecznej.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.