°C

Wnioski online o „Dobry Start” także za pomocą ZUS

Fot. Paweł Ptaszyński
 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to kolejna instytucja, za pomocą której można aplikować o środki z programu „Dobry Start”, czyli o 300 złotych na wyprawkę szkolną dla dziecka. Od 1 sierpnia rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski za pomocą kreatora, który Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił na swojej Platformie Usług Elektronicznych.

PUE ZUS to pierwszy i największy polski e-urząd. Liczba jej użytkowników to już ponad 3 mln osób.  Użytkownicy PUE mają ciągły dostęp do wszystkich swoich danych zapisanych w ZUS. Platforma pozwala na  łatwe generowanie i przesyłanie  dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz pism i wniosków.

ZUS jest jedną z instytucji, które umożliwiają wypełnienie i elektroniczną wysyłkę wniosku przez swój system informatyczny. Natomiast wnioski papierowe o „Dobry Start” trzeba składać we właściwym ośrodku pomocy społecznej.

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku