°C

Przenosiny szkół związane z „Kwartałem Kultury”

redakcja gorzowska

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od stycznia przyszłego roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczyna przejmowanie tych gorzowskich budynków, w których docelowo będzie funkcjonował tzw. „Kwartał Kultury”.

Pierwszym będzie budynek po III LO, które z kolei od września swoją siedzibę będzie miało przy Estkowskiego. Przy Warszawskiej natomiast naukę w nowym roku szkolnym rozpoczną uczniowie Liceum Plastycznego. Mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy magistratu.

Przypomnijmy, organem prowadzącym wszystkie szkoły artystyczne, które docelowo znajdą swoją siedzibę w „Kwartale Kultury”, będzie właśnie Ministerstwo. To oznacza, że miasto nie będzie już organizatorem edukacji w tych placówkach, a resort weźmie na siebie koszty ich utrzymania. „Kwartał Kultury” przy Szkolnej i Warszawskiej ma łączyć w jednym kompleksie wszystkie trzy szkoły artystyczne razem z Młodzieżowym Domem Kultury.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.