°C

Przenosiny szkół związane z „Kwartałem Kultury”

redakcja gorzowska

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od stycznia przyszłego roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczyna przejmowanie tych gorzowskich budynków, w których docelowo będzie funkcjonował tzw. „Kwartał Kultury”.

Pierwszym będzie budynek po III LO, które z kolei od września swoją siedzibę będzie miało przy Estkowskiego. Przy Warszawskiej natomiast naukę w nowym roku szkolnym rozpoczną uczniowie Liceum Plastycznego. Mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy magistratu.

Przypomnijmy, organem prowadzącym wszystkie szkoły artystyczne, które docelowo znajdą swoją siedzibę w „Kwartale Kultury”, będzie właśnie Ministerstwo. To oznacza, że miasto nie będzie już organizatorem edukacji w tych placówkach, a resort weźmie na siebie koszty ich utrzymania. „Kwartał Kultury” przy Szkolnej i Warszawskiej ma łączyć w jednym kompleksie wszystkie trzy szkoły artystyczne razem z Młodzieżowym Domem Kultury.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka