°C

Rekordzista winny sześciu matkom ośmiorga swoich dzieci blisko 364 tys. złotych

fot. gorzow.pl

Niemal dziewięciuset osobom Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie wypłaca co miesiąc środki w ramach tzw. Funduszu Alimentacyjnego. Przypomnijmy, pieniądze te należą się tym osobom, które nie otrzymują zasądzonych alimentów na dziecko od drugiego rodzica, egzekucja komornicza w tym względzie nie jest skuteczna, a dochód na jedną osobę w rodzinie nie przekracza 800 złotych.

Mimo że obserwuje się spadek wypłaty tych świadczeń, co cieszy, to jednak na niezmiennym poziomie pozostają tzw. alimenciarze – rekordziści. Mówi Maria Mazurek, kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego w Gorzowskim Centrum Pomocy Rodzinie.

GCPR nie pozostawia jednak bez pomocy i tych rodziców, którzy ze względu na dochód nie kwalifikują się do wypłaty świadczeń w ramach Funduszu Alimentacyjnego. Wówczas – na wniosek wierzyciela – mogą pomóc w zmobilizowaniu dłużnika do spłaty zobowiązań. Jednym z takich sposobów jest np. możliwość zatrzymania mu uprawnień do kierowania pojazdami. Mówi Justyna Gabryniewska z GCPR-u.

Obecnie gorzowscy alimenciarze są winni GCPR-owi z odsetkami niemal 70 milionów złotych. W sumie jest to 2359 osób.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka