°C

„Elektryczne” prawo jazdy w Gorzowie

autor: Piotr Wiśniewski
 

We wrześniu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gorzowie pojawi się pierwszy kursant, który będzie zdawał egzamin na prawo jazdy, używając do tego pojazdu z napędem elektrycznym.

To novum możliwe jest dzięki szczecińskiemu stowarzyszeniu E-Kierowca, które zakupiło tego typu samochody dla szkół nauki jazdy. O tym czym charakteryzuje się tego typu pojazd w warunkach przyuczania nowych kierowców do egzaminu, mówi właściciel szkoły jazdy z Myśliborza, Eugeniusz Matuszak.

Grzegorz Duszkiewicz z WORD-u zapewnia, że zgodnie z przepisami, nie ma przeciwwskazań co do przeprowadzenia egzaminu z użyciem samochodu z napędem elektrycznym.

Pierwszą kursantką, która będzie zdawała egzamin w Gorzowie, jeżdżąc „elektrykiem”, będzie Kamila Stępień. Zapytaliśmy Kamilę, czy widzi różnicę w nauce między tradycyjnym samochodem a tym elektrycznym.

Jak się okazuje, były już przypadki w Gorzowie, gdy szkoły nauki jazdy podstawiały na egzamin samochody o napędzie hybrydowym. Pojazd elektryczny z Myśliborza będzie pierwszym w historii egzaminów w gorzowskim ośrodku.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku