°C

„Elektryczne” prawo jazdy w Gorzowie

autor: Piotr Wiśniewski

We wrześniu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gorzowie pojawi się pierwszy kursant, który będzie zdawał egzamin na prawo jazdy, używając do tego pojazdu z napędem elektrycznym.

To novum możliwe jest dzięki szczecińskiemu stowarzyszeniu E-Kierowca, które zakupiło tego typu samochody dla szkół nauki jazdy. O tym czym charakteryzuje się tego typu pojazd w warunkach przyuczania nowych kierowców do egzaminu, mówi właściciel szkoły jazdy z Myśliborza, Eugeniusz Matuszak.

Grzegorz Duszkiewicz z WORD-u zapewnia, że zgodnie z przepisami, nie ma przeciwwskazań co do przeprowadzenia egzaminu z użyciem samochodu z napędem elektrycznym.

Pierwszą kursantką, która będzie zdawała egzamin w Gorzowie, jeżdżąc „elektrykiem”, będzie Kamila Stępień. Zapytaliśmy Kamilę, czy widzi różnicę w nauce między tradycyjnym samochodem a tym elektrycznym.

Jak się okazuje, były już przypadki w Gorzowie, gdy szkoły nauki jazdy podstawiały na egzamin samochody o napędzie hybrydowym. Pojazd elektryczny z Myśliborza będzie pierwszym w historii egzaminów w gorzowskim ośrodku.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.