°C

Burza na „Piaskach” w sprawie planów miasta

autor: Piotr Wiśniewski
 

Burzliwy przebieg miało spotkanie mieszkańców osiedla „Piaski” z urzędnikami gorzowskiego magistratu. Chodzi o działkę przy ulicy Kazimierza Wielkiego, którą miasto szykuje do sprzedaży, z przeznaczeniem na działalność handlowo-usługową. Mieszkańcy zdecydowanie nie podzielają miejskich planów.

Obecny na spotkaniu zastępca prezydenta Jacek Szymankiewicz, był świadom niezgody mieszkańców co do planów zagospodarowania liczącej blisko 5800 metrów kwadratowych działki, ale mimo to przekonywał wszystkich, że miasto musi sprzedać to miejsce, by pozyskać środki na kolejne inwestycje w mieście.

Prezydent potwierdził informację, że nie ma możliwości zmiany pomysłu na zagospodarowanie tego miejsca. Mieszkańcy z kolei zapowiedzieli walkę o ten skrawek osiedlowej zieleni. Po spotkaniu zapytaliśmy prezydenta, które ze zgłoszonych wniosków przez uczestników do projektu warunków zabudowy, mogą być uwzględnione.

Jedną z przeciwniczek zagospodarowanie tego miejsca była Karolina, mieszkanka osiedla.

Wnioskodawca spotkania, Maciej Ziółkowski po spotkaniu nie krył wątpliwości związanych z postępowaniem miasta.

Uczestnicy spotkania wspólnie z prezydentem postanowili, że zapoznają się do 13 września z projektem decyzji o warunkach zabudowy działki na „Piaskach”. Na 27 września planowane jest kolejne spotkanie, gdzie będzie można zgłaszać swoje uwagi co do decyzji.

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku