°C

Burza na „Piaskach” w sprawie planów miasta

autor: Piotr Wiśniewski

Burzliwy przebieg miało spotkanie mieszkańców osiedla „Piaski” z urzędnikami gorzowskiego magistratu. Chodzi o działkę przy ulicy Kazimierza Wielkiego, którą miasto szykuje do sprzedaży, z przeznaczeniem na działalność handlowo-usługową. Mieszkańcy zdecydowanie nie podzielają miejskich planów.

Obecny na spotkaniu zastępca prezydenta Jacek Szymankiewicz, był świadom niezgody mieszkańców co do planów zagospodarowania liczącej blisko 5800 metrów kwadratowych działki, ale mimo to przekonywał wszystkich, że miasto musi sprzedać to miejsce, by pozyskać środki na kolejne inwestycje w mieście.

Prezydent potwierdził informację, że nie ma możliwości zmiany pomysłu na zagospodarowanie tego miejsca. Mieszkańcy z kolei zapowiedzieli walkę o ten skrawek osiedlowej zieleni. Po spotkaniu zapytaliśmy prezydenta, które ze zgłoszonych wniosków przez uczestników do projektu warunków zabudowy, mogą być uwzględnione.

Jedną z przeciwniczek zagospodarowanie tego miejsca była Karolina, mieszkanka osiedla.

Wnioskodawca spotkania, Maciej Ziółkowski po spotkaniu nie krył wątpliwości związanych z postępowaniem miasta.

Uczestnicy spotkania wspólnie z prezydentem postanowili, że zapoznają się do 13 września z projektem decyzji o warunkach zabudowy działki na „Piaskach”. Na 27 września planowane jest kolejne spotkanie, gdzie będzie można zgłaszać swoje uwagi co do decyzji.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.