°C

W Gorzowie nie ma bakterii New Delhi

redakcja gorzowska

Szpital w Gorzowie wolny od bakterii Klebsiella Pneumoniae NDM, potocznie zwaną New Delhi. To informacja, którą przekazano dzisiaj na konferencji prasowej, zwołanej po tym, jak kilka przypadków zakażenia wykryto w lecznicy zielonogórskiej.

My z New Delhi mieliśmy w Gorzowie do czynienia już kilka lat temu – powiedziała dr Katarzyna Brzeźniakiewicz – Janus, kierownik Kliniki Hematologii Uniwersytetu Zielonogórskiego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. Wówczas udało nam się pokonać ognisko epidemiologiczne – dodała.

W gorzowskim szpitalu podjęto szczególne środki ostrożności zwłaszcza na oddziale hematologii, bo to tam trafiają najczęściej pacjenci z obniżona odpornością.

Przed każdym przyjęciem na oddział pacjentowi robi się specjalne badania w kierunku ewentualnego wykrycia nosicielstwa New Delhi. Ponadto personel uczula, aby przebywając w szpitalu, korzystać z dozowników z płynem dezynfekującym ręce.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.