°C

W Gorzowie nie ma bakterii New Delhi

redakcja gorzowska
 

Szpital w Gorzowie wolny od bakterii Klebsiella Pneumoniae NDM, potocznie zwaną New Delhi. To informacja, którą przekazano dzisiaj na konferencji prasowej, zwołanej po tym, jak kilka przypadków zakażenia wykryto w lecznicy zielonogórskiej.

My z New Delhi mieliśmy w Gorzowie do czynienia już kilka lat temu – powiedziała dr Katarzyna Brzeźniakiewicz – Janus, kierownik Kliniki Hematologii Uniwersytetu Zielonogórskiego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. Wówczas udało nam się pokonać ognisko epidemiologiczne – dodała.

W gorzowskim szpitalu podjęto szczególne środki ostrożności zwłaszcza na oddziale hematologii, bo to tam trafiają najczęściej pacjenci z obniżona odpornością.

Przed każdym przyjęciem na oddział pacjentowi robi się specjalne badania w kierunku ewentualnego wykrycia nosicielstwa New Delhi. Ponadto personel uczula, aby przebywając w szpitalu, korzystać z dozowników z płynem dezynfekującym ręce.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku