°C

ZGM kontra dłużnicy – żarty się skończyły

redakcja gorzowska

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej nie żartuje i mówi stanowcze „nie” najemcom, którzy nie płacą czynszów. Od przyszłego roku w przeprowadzaniu zasądzonych eksmisji będzie pomagać profesjonalna firma. Będzie co robić, bo takie wyroki ma blisko 400 osób.

Mówi dyrektor ZGM Paweł Nowacki,

W pierwszej kolejności eksmitowani będą najemcy z jak najbardziej atrakcyjnych lokali. Wszystko po to, by móc je przekazać innym, którzy będą w stanie je utrzymać.

Alternatywą na spłacenie długu niezmiennie pozostają np. prace na rzecz ADM-ów. By uniknąć spirali zadłużenia, można też skorzystać z ofert Biura Zamiany Mieszkań – przypomina dyrektor Nowacki.

W tej chwili czynszowe zaległości lokatorów wobec miasta wynoszą blisko 62 miliony złotych, z czego 22 miliony to same odsetki. Rekordziści mają na swoim koncie do oddania nawet po 200 tysięcy złotych.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.