°C

ZGM kontra dłużnicy – żarty się skończyły

redakcja gorzowska

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej nie żartuje i mówi stanowcze „nie” najemcom, którzy nie płacą czynszów. Od przyszłego roku w przeprowadzaniu zasądzonych eksmisji będzie pomagać profesjonalna firma. Będzie co robić, bo takie wyroki ma blisko 400 osób.

Mówi dyrektor ZGM Paweł Nowacki,

W pierwszej kolejności eksmitowani będą najemcy z jak najbardziej atrakcyjnych lokali. Wszystko po to, by móc je przekazać innym, którzy będą w stanie je utrzymać.

Alternatywą na spłacenie długu niezmiennie pozostają np. prace na rzecz ADM-ów. By uniknąć spirali zadłużenia, można też skorzystać z ofert Biura Zamiany Mieszkań – przypomina dyrektor Nowacki.

W tej chwili czynszowe zaległości lokatorów wobec miasta wynoszą blisko 62 miliony złotych, z czego 22 miliony to same odsetki. Rekordziści mają na swoim koncie do oddania nawet po 200 tysięcy złotych.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka