°C

Wystawa fotografii o akcji polskich strażaków w Szwecji

A.Dobosiewicz
 

„Polska solidarna w Europie. Polscy strażacy w Szwecji" – tak zatytułowana jest wystawa, którą można oglądać w gorzowskiej bibliotece imienia Herberta. Wystawa fotografii obrazuje działania polskich strażaków podczas ubiegłorocznych pożarów lasów w Szwecji.

W akcji wzięli udział przede wszystkim strażacy z województw zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Był tam obecny również młodszy brygadier Daniel Pietrzak z Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie:

W misji gaszenia pożaru w Szwecji uczestniczyło 139 polskich strażaków i 44 wozy ratowniczo-gaśnicze z naszego kraju. Akcja trwała 14 dni. – Wystawa jest podziękowaniem za zaangażowanie polskich strażaków – mówił podczas otwarcia dyrektor generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Roman Sondej:

Gorzów jest kolejnym miastem, gdzie prezentowana jest wystawa „Polska solidarna w Europie. Polscy strażacy w Szwecji”. Oficjalne otwarcie ekspozycji odbyło się w lutym w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Potem wystawa była prezentowana w Parlamencie Polskim. Teraz wędruje po Polsce, odwiedzając poszczególne miasta wojewódzkie.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku