°C

Wystawa fotografii o akcji polskich strażaków w Szwecji

A.Dobosiewicz

„Polska solidarna w Europie. Polscy strażacy w Szwecji" – tak zatytułowana jest wystawa, którą można oglądać w gorzowskiej bibliotece imienia Herberta. Wystawa fotografii obrazuje działania polskich strażaków podczas ubiegłorocznych pożarów lasów w Szwecji.

W akcji wzięli udział przede wszystkim strażacy z województw zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Był tam obecny również młodszy brygadier Daniel Pietrzak z Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie:

W misji gaszenia pożaru w Szwecji uczestniczyło 139 polskich strażaków i 44 wozy ratowniczo-gaśnicze z naszego kraju. Akcja trwała 14 dni. – Wystawa jest podziękowaniem za zaangażowanie polskich strażaków – mówił podczas otwarcia dyrektor generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Roman Sondej:

Gorzów jest kolejnym miastem, gdzie prezentowana jest wystawa „Polska solidarna w Europie. Polscy strażacy w Szwecji”. Oficjalne otwarcie ekspozycji odbyło się w lutym w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Potem wystawa była prezentowana w Parlamencie Polskim. Teraz wędruje po Polsce, odwiedzając poszczególne miasta wojewódzkie.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.