°C

Derby znów dla Falubazu! Stal wysoko pokonana w Zielonej Górze!

fot. archiwum
 

Stelmet Falubaz Zielona Góra pokonał na własnym torze truly.work Stal Gorzów 57:33 w 98. Derbach Ziemi Lubuskiej. Zielonogórzanie zainkasowali także punkt bonusowy.

Gorzowianie przyjechali do Zielonej Góry bez Andersa Thomsena, który w sobotę miał bardzo poważny upadek na rundzie SEC w Toruniu. 

Od samego początku było bardzo ciekawie. W I biegu zielonogórzanie triumfowali 5:1, ale Martin Vaculik dopiero na końcowych metrach minął Szymona Woźniaka, który ostatecznie był trzeci. Wygrał Michael Jepsen Jensen, a ostatni był Peter Kildemand.

Wyścig młodzieżowców na remis. Zwyciężył Norbert Krakowiak, przed Mateuszem Bartkowiakiem, Rafałem Karczmarzem i Damianem Pawliczakiem. Było 8:4 dla gospodarzy.

Falubaz znów mocno uderzył w III gonitwie. Podwójnie wygrała para Piotr Protasiewicz-Patryk Dudek. Trzeci przyjechał Krzysztof Kasprzak, a ostatni Bartkowiak, który zastąpił będącego w składzie pod nr 4 – Alana Szczotkę. Zielonogórzanie prowadzili 13:5.

IV bieg zakończył się podziałem punktów. Trimfował lider Stali – Bartosz Zmarzlik. Za jego plecami metę minęli Nicki Pedersen, Krakowiak i Bartkowiak.

W następnym biegu – na pierwszym łuku upadł Kildemand. Sędzia nakazał powtórkę w pełnej obsadzie. Duńczyk przedzielił zielonogórską parę i był drugi, zwyciężył zaś Dudek. Trzeci był Protasiewicz, a ostatni Woźniak. 4:2 dla Falubazu, a w całym meczu miejscowi prowadzili 20:10.

Stal odniosła pierwsze biegowe zwycięstwo w VI gonitwie. Pierwszy na mecie zameldował się lider gorzowskiej ekipy – Zmarzlik, a trzeci był jego klubowy kolega – Kasprzak. Drugie miejsce zajął Pedersen, a ostatnie Pawliczak. Stal wygrała 4:2 i zmniejszyła starty do Falubazu na osiem „oczek”, bo zielonogórzanie prowadzili 22:14.

Kolejne wyścig to kolejny triumf Zmarzlika. Na dwóch kolejnych pozycjach przyjechali zawodnicy Falubazu – Vaculik i Jensen, a stawkę zamknął Karczmarz. Remis, a w meczu 25:17 dla Falubazu. 

W VIII biegu mieliśmy nierówny start. Ostrzeżeniem został upomniany Kildemand. W drugiej odsłonie za dotknięcie taśmy został wykluczony Pedersen, natomiast w kolejnej powtórce nie pojechał już Kildemand, który nie pierwszy raz w tym meczu utrudniał start. Ostatecznie wygrał osamotniony Woźniak, a za nim przyjechali Pawliczak (desygnowany po taśmie Pedersena) i Krakowiak. Remis, a w meczu nadal ośmiopunktowe prowadzenie miejscowych – 28:20. 

Falubaz wygrał podwójnie IX bieg i odskoczył już na 12 „oczek” – 33:21. Pierwszy przyjechał Vaculik, drugi Jensen. Trzeci był Kasprzak, a ostatni Kildemand (rezerwa taktyczna za Szczotkę).

Ostrzyliśmy sobie zęby na X gonitwę, z udziałem Dudka i Zmarzlika. Triumfował ten pierwszy, przed 24-letnim gorzowianinem. Trzeci był Protasiewicz, a ostatni Karczmarz. 4:2 dla Falubazu, który w tym momencie miał już 14 punktów przewagi nad Stalą – 37:23.

XI bieg to zwycięstwo Jensena, a skoro trzeci przyjechał Pedersen, to Falubaz zwyciężył 4:2 i prowadził już 41:25. Drugi był Kasprzak, a ostatni Kildemand. Zielonogórzanie mieli już zwycięstwo na wyciągnięcie ręki.

Falubaz postawił krokę nad „i” już w XII wyścigu. Wystarczył do tego remis. Wygrał Protasiewicz, za nim dwaj gorzowianie – Karczmarz i Woźniak. Ostatni przyjechał Pawliczak. Zielonogórzanie prowadzili już 44:28 i byli pewni wygranej w tym spotkaniu.

Mimo tego emocji nadal nie brakowało. Świetne i piękne ściganie mieliśmy w XIII gonitwie! Ostatecznie zielonogórzanie triumfowali podwójnie – Vaculik z Dudkiem. Trzeci przyjechal Zmarzlik, ale liderowi Stali należą się ogromne brawa za walkę! Ostatni był Kasprzak. Przed biegami nominowanymi Falubaz prowadził 49:29.

Zielonogórzanie wygrali podwójnie przed ostatni bieg i ich przewaga jeszcze bardziej wzrosła – 54:30. Triumfował Protasiewicz, przed Jensenem, Kasprzakiem i Karczmarzem.

XV gonitwa rozpoczęła się od nierównego startu, za co ostrzeżeniem sędzia upomniał Vaculika. Znów mieliśmy piękną walkę Dudka z Zmarzlikiem! Triumfował gorzowianin, przed Dudkiem, Vaculikiem i Woźniakiem. 3:3 i 57:33 dla Falubazu.

Punkty dla Falubazu: Vaculik 11+2, Jensen 11+3, Protasiewicz 11, Dudek 12+2, Pedersen 5, Pawliczak 2, Krakowiak 5+1, Osyczka ns.

Dla Stali: Woźniak 5+1, Kildemand 2, Kasprzak 6 (6), Szczotka ns, Zmarzlik 15 (6), Karczmarz 3+1, Bartkowiak 2.

5 maja Falubaz wygrał w Gorzowie 49:41, więc zgarnął dzisiaj również punkt bonusowy.

Analiza meczu w wykonaniu naszych komentatorów – Macieja Noskowicza i Ryszarda Rachlewicza:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku