°C

Rzecznik PSP: kilkaset interwencji straży po burzach

fot. Pixabay
 

Województwo śląskie zostało najbardziej poszkodowane przez nawałnice, które przeszły nad Polską. Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak powiedział IAR, że burze przechodziły nad naszym krajem wczoraj wieczorem i w nocy.

Paweł Frątczak poinformował, że od wczoraj strażacy wyjeżdżali prawie 560 razy, aby usuwać skutki burz. Zaznaczył, że najwięcej interwencji wczoraj strażacy odnotowali w województwie śląskim, opolskim i wielkopolskim, natomiast dzisiejszej nocy w województwie śląskim i kujawsko-pomorskim. Chodzi głównie o wypompowywanie wody z zalanych ulic i piwnic oraz usuwanie powalonych drzew.

W Katowicach strażacy wypompowywali wodę z zalanych, między innymi, dwóch szpitali i kilku garaży podziemnych. W wyniku nawałnic w Radomiu został ranny mężczyzna, w którego uderzył konar drzewa.

Na dzisiaj synoptycy również przewidują wystąpienie burz z intensywnymi opadami i silnym wiatrem.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku