°C

Rzecznik PSP: kilkaset interwencji straży po burzach

fot. Pixabay

Województwo śląskie zostało najbardziej poszkodowane przez nawałnice, które przeszły nad Polską. Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak powiedział IAR, że burze przechodziły nad naszym krajem wczoraj wieczorem i w nocy.

Paweł Frątczak poinformował, że od wczoraj strażacy wyjeżdżali prawie 560 razy, aby usuwać skutki burz. Zaznaczył, że najwięcej interwencji wczoraj strażacy odnotowali w województwie śląskim, opolskim i wielkopolskim, natomiast dzisiejszej nocy w województwie śląskim i kujawsko-pomorskim. Chodzi głównie o wypompowywanie wody z zalanych ulic i piwnic oraz usuwanie powalonych drzew.

W Katowicach strażacy wypompowywali wodę z zalanych, między innymi, dwóch szpitali i kilku garaży podziemnych. W wyniku nawałnic w Radomiu został ranny mężczyzna, w którego uderzył konar drzewa.

Na dzisiaj synoptycy również przewidują wystąpienie burz z intensywnymi opadami i silnym wiatrem.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.