°C

Lubuskich derbów czas! Falubaz powalczy ze Stalą. Startujemy o 19.30

Takie mecze kibice uwielbiają, bo takie mecze "od zawsze" wywołują największe emocje. W niedzielny wieczór żużlowe derby Ziemi Lubuskiej. Stelmet Falubaz Zielona Góra podejmować będzie trulywork Stal Gorzów. Kto wygra?

Faworytami i to zdecydowanymi są zielonogórzanie. Falubaz wygrał pierwsze spotkanie w Gorzowie różnicą ośmiu punktów, a obecnie jest wyżej w tabeli i ma awans do play-offów na wyciągnięcie ręki. Z kolei Stal walczy o to, aby uniknąć udziału w meczach barażowych.

Wydaje się, że teoretycznie gospodarze mają – szczególnie na swoim torze – więcej pewniaków i ewentualna wygrana Stali byłaby dużą niespodzianką. Gorzowianie – poza świetnym Bartoszem Zmarzlikiem – nie prezentują się w tym sezonie wybornie. W derbach jednak – o czym przekonują często sami zawodnicy – dosłownie wszystko może się wydarzyć. 

W oczekiwaniu na żużlowe emocje zapraszamy do wysłuchania rozmów z menedżerami obu lubuskich drużyn:

Adam Skórnicki – Falubaz:

Stanisław Chomski – Stal: 

Początek meczu o godzinie 19.30. RElacje w Radiu Zachód, Radiu Zielona Góra i Radiu Gorzów 

Avatar

Maciej Noskowicz
e-mail:
m.noskowicz@zachod.pl; dziennikarz działu sportowego Radia Zachód, Radia Zielona Góra, Radioporanka i Popołudniówki

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.