°C

„Nie można tolerować profanacji symboli wiary”

fot. Pixabay
 

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik powiedział, że nie można tolerować profanacji symboli wiary milionów Polek i Polaków oraz chrześcijan na całym świecie.

„Mamy konstytucyjne prawo do uszanowania godności człowieka i ochrony symboli naszej wiary” – zauważył rzecznik Episkopatu, odpowiadając na liczne głosy osób, które – jak napisał w komunikacie – „wyrażają swój ból po kolejnych profanacjach, która mają miejsce w Polsce w ostatnim czasie”.

Ksiądz Paweł Rytel-Andrianik zaznaczył, że „jakkolwiek rozumiana wolność artystyczna nie może być związana z ośmieszaniem, wykpiwaniem i wrogością wobec wiary oraz wrażliwości religijnej ludzi”.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski zastrzegł, że „Kościół katolicki, zgodnie z przesłaniem płynącym z Ewangelii, szanuje godność każdego człowieka, bez żadnych wyjątków”. „Do takiego szacunku mają również prawo katolicy w Polsce i na całym świecie oraz wszyscy chrześcijanie i wyznawcy innych religii. To podstawowe prawo z katalogu praw człowieka” – podkreślił ksiądz Paweł Rytel-Andrianik.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku