°C

„Nie można tolerować profanacji symboli wiary”

fot. Pixabay

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik powiedział, że nie można tolerować profanacji symboli wiary milionów Polek i Polaków oraz chrześcijan na całym świecie.

„Mamy konstytucyjne prawo do uszanowania godności człowieka i ochrony symboli naszej wiary” – zauważył rzecznik Episkopatu, odpowiadając na liczne głosy osób, które – jak napisał w komunikacie – „wyrażają swój ból po kolejnych profanacjach, która mają miejsce w Polsce w ostatnim czasie”.

Ksiądz Paweł Rytel-Andrianik zaznaczył, że „jakkolwiek rozumiana wolność artystyczna nie może być związana z ośmieszaniem, wykpiwaniem i wrogością wobec wiary oraz wrażliwości religijnej ludzi”.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski zastrzegł, że „Kościół katolicki, zgodnie z przesłaniem płynącym z Ewangelii, szanuje godność każdego człowieka, bez żadnych wyjątków”. „Do takiego szacunku mają również prawo katolicy w Polsce i na całym świecie oraz wszyscy chrześcijanie i wyznawcy innych religii. To podstawowe prawo z katalogu praw człowieka” – podkreślił ksiądz Paweł Rytel-Andrianik.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.