°C

Genialny Zmarzlik i Polska druga w Speedway of Nations!

Polska zajęła drugie miejsce w Speedway of Nations czyli de facto w mistrzostwach świata par! Polacy, wśród których najlepiej jeździł Bartosz Zmarzlik z truly.work Stali Gorzów wygrali dwudniową rundę zasadniczą. W finale jednak musieli uznać wyższość gospodarzy - zawody SoN odbywały się w rosyjskim Togliatti.

Rewelacyjnie w rundzie podstawowej II dnia jechał Bartosz Zmarzlik, który wygrał wszystkie swoje wyścigi. Dobrze wspomagał go Patryk Dudek, który na początku wprawdzie przyjechał ostatni, ale w kolejnych wyścigach przywoził punkty i Polacy wygrywali bieg za biegiem. Do tego rezerwowy Maksym Drabik dorzucił 2 punkty.

W każdym razie po 42 biegach(licząc dzisiejsze i wczorajsze wyścigi) Polska miała 47 punktów i wyprzedzała Rosję – 45 oraz Australię – 41 punktów. Te dwa ostatnie zespoły zmierzyły się w barażu – w nim był remis, który dał Rosjanom awans do finału – w nim zmierzyli się z naszymi reprezentantami.

W finale najpierw w I łuku upadł Dudek po kontakcie z Łagutę. W powtórce w pełnym składzie Polacy przegrali start, Rosja wygrała 5-1(Sajfutdinow przed Łagutą, Zmarzlikiem i Dudkiem) i wygrała Speedway of Nations czyli jest mistrzem świata par! Polska ma wicemistrzostwo. Na 3 miejscu Australia.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.