°C

Na zakończenie OOM w pływaniu srebro Agaty Miciak

fot. Jacek Białogłowy

Agata Miciak ze Słowianki Gorzów wywalczyła srebrny medal w wyścigu na 200 metrów delfinem w ostatnim dniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w pływaniu w Zielonej Górze. To jedyny medal, który dziś wywalczyli przedstawiciele lubuskiego.

Miciak weszła do finału z 4 czasem, po 50 metrach była 4, ale potem ruszyła do ataku, w końcówce naciskała ją Tatiana Dąbrowska z UKS Łódź, ale gorzowianka dopięła swego i zajęła 2 miejsce. Poza zasięgiem była zwyciężczyni – Aleksandra Węgrzynowska ze Śląska Wrocław.

Oto, jak Miciak opisywała przebieg wyścigu finałowego:

Swoją podopieczną bardzo chwalił po finale trener Artur Łopaciński:

Przedstawiciele Słowianki byli dzisiaj jeszcze w trzech innych finałach – Miciak na 800 metrów stylem dowolnym zajęła 6 miejsce, Filip Frączek-Krygier był również 6 na 100 metrów grzbietem, a Jakub Szczepanowski szósty na 200 metrów żabką.

TP Zielona Góra nie miało dziś przedstawiciela w finałach – ta, na która liczono najbardziej – Aleksandra Kramer była w eliminacjach 200 metrów żabką dopiero 11.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.