°C

Na zakończenie OOM w pływaniu srebro Agaty Miciak

fot. Jacek Białogłowy
 

Agata Miciak ze Słowianki Gorzów wywalczyła srebrny medal w wyścigu na 200 metrów delfinem w ostatnim dniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w pływaniu w Zielonej Górze. To jedyny medal, który dziś wywalczyli przedstawiciele lubuskiego.

Miciak weszła do finału z 4 czasem, po 50 metrach była 4, ale potem ruszyła do ataku, w końcówce naciskała ją Tatiana Dąbrowska z UKS Łódź, ale gorzowianka dopięła swego i zajęła 2 miejsce. Poza zasięgiem była zwyciężczyni – Aleksandra Węgrzynowska ze Śląska Wrocław.

Oto, jak Miciak opisywała przebieg wyścigu finałowego:

Swoją podopieczną bardzo chwalił po finale trener Artur Łopaciński:

Przedstawiciele Słowianki byli dzisiaj jeszcze w trzech innych finałach – Miciak na 800 metrów stylem dowolnym zajęła 6 miejsce, Filip Frączek-Krygier był również 6 na 100 metrów grzbietem, a Jakub Szczepanowski szósty na 200 metrów żabką.

TP Zielona Góra nie miało dziś przedstawiciela w finałach – ta, na która liczono najbardziej – Aleksandra Kramer była w eliminacjach 200 metrów żabką dopiero 11.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku