°C

W Sejmie 500 plus dla niepełnosprawnych

 

Sejm ma się dziś zająć rządowym projektem ustawy o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Projekt przewiduje, że dorosłe osoby niepełnosprawne będące w najtrudniejszej sytuacji otrzymają dodatek w wysokości 500 złotych. Świadczenie będzie przyznawane osobom, których dochód nie przekracza 1100 złotych.

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed powiedział IAR, że projekt powinien zostać przyjęty na tym posiedzeniu Sejmu. Jak zaznaczył, rząd chce, by to rozwiązanie weszło w życie 1 października, więc tempo prac parlamentu musi być szybkie. „Zgodnie z kalendarzem sejmowym tych posiedzeń jest już bardzo mało, stąd to posiedzenie Sejmu jest ważne” – podkreślił Stanisław Szwed. 

Świadczenie i koszty obsługi mają być finansowane ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Rząd zabezpieczył na wypłatę świadczenia 3 miliardy złotych. Docelowa grupa, która będzie pobierać dodatek, została zaś oszacowana na 500 tysięcy osób. 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku