°C

Koniec prac archeologicznych przy katedrze

redakcja gorzowska

Gorzowscy archeolodzy kończą swoje badania na ulicy Sikorskiego w rejonie katedry. Przez ostatnie tygodnie natrafili w tym miejscu choćby na grobowce czy średniowieczne naczynia.

W trakcie ostatniego dnia pracy także mają się czym pochwalić. Znaleziska muzeum wzbogacą się o kolejny – bo trzeci odnaleziony w tym miejscu – średniowieczny długopis. Zdecydowanie młodszym odkryciem jest landsberski bruk. Mówi archeolog gorzowskiego muzeum Stanisław Sinkowski.

Podczas prac natrafiono także na kolejne mury. – To pozostałości mieszczącej się tu szkoły – mówi badacz zabytków architektury Henryk Jan Kustosz.

Mieszkańcy wciąż bacznie przyglądają się temu, co odkrywa ziemia pod remontowaną ulicą Sikorskiego.

Archeolodzy kończą już pracę na odcinku przy katedrze. Nie oznacza to jednak, że znikają z ulicy Sikorskiego. Wszystko wskazuje na to, że ich badania przeniosą się teraz w okolice ulicy Młyńskiej.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka