°C

PiS odkrywa karty. Ast liderem

Prawo i Sprawiedliwość przedstawia liderów list w nadchodzących wyborach parlamentarnych. W okręgu lubuskim liderem listy będzie przewodniczący regionalnych struktur partii poseł Marek Ast. Z naszych informacji wynika, że z „dwójką” wystartuje wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Na kolejnych miejscach mają znaleźć się inni obecni parlamentarzyści PiS oraz część radnych sejmiku.

Jak zaznaczył Jarosław Kaczyński, ci kandydaci najlepiej reprezentują Prawo i Sprawiedliwość:

PiS jako pierwszy odkrył karty przedstawiając osoby, które mają poprowadzić partię do zwycięstwa w najbliższych wyborach. 

Na razie kłopot ma opozycja, która nie wie nawet, w jakiej formule pójdzie do wyborów. Od tego zależeć będzie późniejszy układ list wyborczych. 

Wybory parlamentarne odbędą się najprawdopodobniej 13 lub 20 października. 

Cztery lata temu w okrętu lubuskim wygrał PiS zdobywając 28,27 proc. głosów przed Platformą Obywatelską, która zdobyła 28,21 proc. Obie partie wprowadziły do sejmu po 5 posłów. Po jednym mandacie zdobyły Nowoczesna oraz Kukiz’15.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.