°C

PiS odkrywa karty. Ast liderem

 

Prawo i Sprawiedliwość przedstawia liderów list w nadchodzących wyborach parlamentarnych. W okręgu lubuskim liderem listy będzie przewodniczący regionalnych struktur partii poseł Marek Ast. Z naszych informacji wynika, że z „dwójką” wystartuje wojewoda lubuski Władysław Dajczak.

Na kolejnych miejscach mają znaleźć się inni obecni parlamentarzyści PiS oraz część radnych sejmiku.

Jak zaznaczył Jarosław Kaczyński, ci kandydaci najlepiej reprezentują Prawo i Sprawiedliwość:

PiS jako pierwszy odkrył karty przedstawiając osoby, które mają poprowadzić partię do zwycięstwa w najbliższych wyborach. 

Na razie kłopot ma opozycja, która nie wie nawet, w jakiej formule pójdzie do wyborów. Od tego zależeć będzie późniejszy układ list wyborczych. 

Wybory parlamentarne odbędą się najprawdopodobniej 13 lub 20 października. 

Cztery lata temu w okrętu lubuskim wygrał PiS zdobywając 28,27 proc. głosów przed Platformą Obywatelską, która zdobyła 28,21 proc. Obie partie wprowadziły do sejmu po 5 posłów. Po jednym mandacie zdobyły Nowoczesna oraz Kukiz’15.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka