°C

Posypały się lubuskie medale na OOM!

Sześć medali zdobyli lubuscy lekkoatleci w drugim dniu finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Poznaniu.

Z ALKS AJP Gorzów złoto wywalczyła Alicja Kaczmarek w biegu na 400 metrów przez płotki a brąz Kornelia Sura w siedmioboju. Trener ALKS AJP Tomasz Saska podkreśla, że jego złota podopieczna w ostatnich dniach zmagała się z infekcją, więc wygrana jest szczególnie cenna:

Mistrzynią Polski juniorek młodszych w biegu na 400 metrów została Kornelia Lesiewicz z AZS AWF Gorzów. Trener Sebastian Papuga nie ukrywa, że każdy inny wynik byłby rozczarowaniem:

W rzucie oszczepem o niespodziankę postarała się Weronika Bajor z Uczniaka Szprotawa, która zdobyła srebrny medal. Mieszkająca w Gubinie zawodniczka osiągnęła 47,32 m, a triumfatorka konkurencji Gabriela Andrukonis z Czwórki Białystok 50,23 m. O sukcesie 17 letniej podopiecznej mówi trener Grzegorz Biłan:

Pozostałe dwa medale padły łupem skoczkini w dal z ZLKL Zielona Góra Wiktorii Szymankiewicz, która skoczyła 5,51 i zdobyła brązowy medal oraz Liliany Młynarczyk z Astry Nowa Sól, trzeciej w biegu na 3000 metrów.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.