°C

Brak zainteresowania zakupem działek przy Dobrej

fot:E.Kobelak

To ma być małe, gospodarcze płuco Gorzowa, tymczasem miastu nie udało się dziś sprzedać żadnej z 6 działek przy ulicy Dobrej. Przetarg na te nieruchomości odbył się przed południem

Mimo że przedsiębiorcy deklarowali zainteresowanie atrakcyjnymi działkami przy ulicy Dobrej, miastu nie udało się dziś sprzedać żadnej z nich.

Do przetargu wystawiono 6 nieruchomości. Ich wielkość wahała się od 1 do 2 hektarów. I choć nadzieje były duże, do przetargu ostatecznie przystąpić miał tylko jeden przedsiębiorca. Jednak i on dziś żadnej działki nie kupił, zmienił plany i wycofał się z przetargu.

Urzędnicy nie kryją rozczarowania, miasto liczyło bowiem na spore wpływy do budżetu.

Agnieszka Nadolna z Wydziału Obsługi Inwestora i Biznesu zapewnia, że osobiście rozmawiała przynajmniej z sześcioma zainteresowanymi firmami. Brak zainteresowania ze strony przedsiębiorców był więc zaskoczeniem. Urzędnicy zapewniają, że będą wznawiać kontakty z przedsiębiorcami i pytać dlaczego zrezygnowali z zakupu działek.

Kolejny przetarg na te tereny ma odbyć się jesienią. Wówczas do sprzedaży mają zostać wystawione działki zlokalizowane bezpośrednio przy ulicy Dobrej.

Przypomnijmy działki przy ulicy Dobrej to nieruchomości uzbrojone z przeznaczeniem pod biura handel, usługi transportowe czy magazyny.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.