°C

Miasto wspiera cudzoziemców

fot:D. Adamski UM

W Gorzowie powstał Punkt Wsparcia Informacyjnego Cudzoziemców. Mocno zabiegali o to przedstawiciele społeczności ukraińskiej. Część przybyszów ze Wschodu gubi się w gąszczu przepisów i spraw, które powinni załatwić, jeśli chcą mieszkać i pracować w naszym mieście.

Chodzi np. o zameldowanie, zarejestrowanie auta, zapisanie dziecka do szkoły czy zgłoszenie do NFZ-u. Mówi Tomasz Gierczak, pełnomocnik prezydenta do spraw współpracy międzynarodowej.

Kolejnym ułatwieniem dla cudzoziemców jest wprowadzenie języka ukraińskiego na stronę internetową miasta

Punkt Wsparcia Informacyjnego Cudzoziemców mieści się przy ulicy Pionierów 3 – 5, w budynku obok Urzędu Miasta Gorzowa. W punkcie pracują dwie osoby, w tym jedna pochodzenia ukraińskiego. Szacuje się, że w Gorzowie i okolicach jest ok. 20 tysięcy Ukraińców. W zeszłym roku gorzowski pośredniak  wydał 26 tys. zezwoleń na pracę.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.