°C

Miasto wspiera cudzoziemców

fot:D. Adamski UM
 

W Gorzowie powstał Punkt Wsparcia Informacyjnego Cudzoziemców. Mocno zabiegali o to przedstawiciele społeczności ukraińskiej. Część przybyszów ze Wschodu gubi się w gąszczu przepisów i spraw, które powinni załatwić, jeśli chcą mieszkać i pracować w naszym mieście.

Chodzi np. o zameldowanie, zarejestrowanie auta, zapisanie dziecka do szkoły czy zgłoszenie do NFZ-u. Mówi Tomasz Gierczak, pełnomocnik prezydenta do spraw współpracy międzynarodowej.

Kolejnym ułatwieniem dla cudzoziemców jest wprowadzenie języka ukraińskiego na stronę internetową miasta

Punkt Wsparcia Informacyjnego Cudzoziemców mieści się przy ulicy Pionierów 3 – 5, w budynku obok Urzędu Miasta Gorzowa. W punkcie pracują dwie osoby, w tym jedna pochodzenia ukraińskiego. Szacuje się, że w Gorzowie i okolicach jest ok. 20 tysięcy Ukraińców. W zeszłym roku gorzowski pośredniak  wydał 26 tys. zezwoleń na pracę.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka