°C

1/2 MIMP: Tylko zielonogórzanie awansowali do finału

 

Na torach w Poznaniu i Łodzi rozegrano półfinały Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Spośród przedstawicieli lubuskich klubów, bezpośrednio do finału awansowali - drugi w stolicy Wielkopolski Norbert Krakowiak i trzeci Damian Pawliczak (obaj Stelmet Falubaz Zielona Góra).

W Poznaniu z kompletem punktów triumfował Michał Gruchalski z Włókniarza Częstochowa. Krakowiak zdobył 13 pkt., a Pawliczak 12. 

W Łodzi najlepszy okazał się Wiktor Trofimow jr ze Speed Car Motoru Lublin (także z kompletem). Piąte miejsce zajął Mateusz Tonder (Falubaz), który wywalczył 10 „oczek” i w finale będzie rezerwowym. Szósty na tych zawodach był Alan Szczotka z truly.work Stali Gorzów (8 pkt.) i on awansu nie uzyskał, podobnie jak jego klubowy kolega Kamil Pytlewski, który zdobył 4 „oczka” i zajął trzynaste miejsce.  Ponadto w finale nie zobaczymy dwóch innych żużlowców Falubazu. Nikodem Bartoch był dziewiąty w Łodzi (7 pkt.), a Jakub Osyczka dwunasty (4 pkt.).

Trzeci półfinał MIMP w Gdańsku został odwołany i przełożony na inny termin. Tam miał wystąpić Mateusz Bartkowiak ze Stali.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku