°C

Nie tylko łamią serca, ale i czyszczą portfele! Policja ostrzega

Fot. Radio Gorzów
 

Podają się za amerykańskich żołnierzy lub biznesmenów, rozkochują w sobie kobiety i wyłudzają od nich pieniądze. Policja ostrzega, że oszustów matrymonialnych działających w internecie jest coraz więcej.

Policjanci przestrzegają kobiety, by nie dały się nabrać na amory internetowych oszustów.

Scenariusz oszustwa jest zawsze podobny. Fałszywy biznesmen udaje zakochanego i po zdobyciu zaufania informuje, że jego firma ma kłopoty. Prosi o pożyczenie pieniędzy. Po otrzymaniu często kilkudziesięciu tysięcy złotych znika.

Policja wskazuje, że do kontaktów nawiązywanych w mediach społecznościowych i tego typu sytuacji warto podejść z dużą ostrożnością i zawsze zachować czujność. Jeśli zorientujemy się, że padliśmy ofiarą oszusta, należy jak najszybciej powiadomić o tym policję.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku