°C

Zielonogórskie podium bez Lubuszan

fot. Jakub Lesiński
 

Żaden z Lubuszan nie stanął na podium kolejnej rundy Pucharu Ekstraligi w klasie 250 cc, która odbyła się w Zielonej Górze. Tym razem z kompletem punktów triumfował Damian Ratajczak z Unii Leszno. Drugi był Wiktor Przyjemski z BTŻ-u Polonii Bydgoszcz - 13 pkt., trzeci Paweł Trześniewski z ROW Rybnik - 10. Najlepiej z naszych w sobotę radził sobie gorzowianin Oskar Paluch.

13-latek ze Stali Gorzów, który wygrał dzień wcześniej na własnym torze, na W69 zdobył dziewięć punktów (3, 3, 3, w, d) i był szósty. Syn trenera Piotra Palucha pewnie wygrał trzy pierwsze swoje biegi. W czwartym starcie popełnił błąd i spowodował upadek Trześniewskiego, za co został wykluczony z powtórki i napomniany żółtą kartką. W ostatnim swoim biegu z kolei zanotował defekt na prowadzeniu.

Jeżeli chodzi o dwóch innych gorzowian to Dawid Pecyna zajął jedenaste miejsce z sześcioma „oczkami” (2, 1, 0, 1, 2), a Oliwier Ralcewicz nie zdobył żadnego punktu i był ostatni, czyli szesnasty.

Jedyny reprezentant gospodarzy i wicelider klasyfikacji generalnej – Fabian Ragus, tym razem zdobył siedem „oczek” (1, w, 2, 1, 3) i zajął dopiero dziewiąte miejsce. Oczekiwania związane z jego występem z pewnością były większe.

Młody żużlowiec Falubazu nie chciał się wypowiadać po zawodach, a jego występ ocenił trener Aleksander Janas:

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka