°C

Dwa kolejne medale dla lubuskiego na mistrzostwach Polski do lat 20

Tomasz Strzeszewski z AZS AWF Gorzów wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski do lat 20 w lekkoatletyce w chodzie na 10 kilometrów. Drugi medal dla naszego województwa wywalczyła sztafeta Lubusza Słubice w konkurencji 4x100 metrów.

Mistrzem Polski w chodzie z ogromną przewagą nad rywalami został Łukasz Niedziałek z WLKS Nowe Iganie z czasem 43:21:11.

Drugi był Arkadiusz Schiedel z Nadwiślanina Chełmno, któy stracił do złotego medalisty ponad 5 minut. Jego czas – 48:29.62

Strzeszewski osiągnął czas 48:43.16.

Trener  Sebastian Papuga stwierdził, że jego podopieczny dziś nie był w stanie zrobić nic więcej:

Antoni Plichta z Lubusza Słubice tymczasem wieczorem wywalczył drugi krążek na mistrzostwach – wraz z kolegami ze sztafety 4 x 100 metrów był trzeci i panowie przywożą do Słubic brązowe medale. A w sztafecie obok niego byli Sebastian Wieliczko, Krzysztof Wyrwas i Jakub Czak. Złoto wywalczył zespół RLTL ZTE Radom przez Stalą Ostrów Wielkopolski.

Z AZS AWF Gorzów w finale była Paulina Kosikowska, która zajęła 6. miejsce w biegu na 400 metrów. 18-latka do medalowego miejsca straciła 1,12 s. Kosikowska wraz z koleżankami powtórzyła ten wynik kilkadziesiąt minut później w sztafecie 4×100: gorzowianki w składzie jeszcze z Wiktorią Krasicką, Sandrą Sikorską i Weroniką Łaszczyńską przybiegły szóste z czasem 48,81, także ponad sekundę słabszym od brązowego medalu.

W męskiej sztafecie 4×100 AZS AWF zajął 9. miejsce a ekipa ALKS AJP nie ukończyła wyścigu.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.