°C

Temat podwyżek wróci w lipcu

fot:E.Kobelak

W lipcu radni wrócą do tematu podwyżek dla gorzowskich nauczycieli. Sprawa miała być dyskutowana podczas wczorajszych obrad, jednak ze względu na braki w dokumentacji, została ściągnięta i przełożona na lipiec.

Przypomnijmy, klub radnych Koalicja Obywatelska zwrócił się do prezydenta miasta z wnioskiem o podwyższenie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli o nieco ponad 9 procent. Tak podwyższone przez samorząd pensje, nauczyciele mieliby otrzymywać przez dwa wakacyjne miesiące, od września bowiem mają wejść podwyżki ministerialne. Punkt ten – z uwagi na brak wyliczeń finansowych – został jednak ściągnięty i jeśli wróci w lipcu i zostanie przegłosowany przez radę, wówczas tak podwyższone stawki obowiązywać będą tylko przez miesiąc. Mówi szef klubu Koalicja Obywatelska Radosław Wróblewski:

Jesteśmy otwarci – mówi wiceprezydent Małgorzata Domagała:

Sesja dotycząca podwyżek dla nauczycieli ma odbyć się 24 lipca

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.