°C

Absolutorium przyjęte. Zastrzeżenia zostają

Mimo zastrzeżeń sejmikowej opozycji, po długiej dyskusji nad raportem o stanie regionu, radni województwa większością głosów 17 do 10, udzielili absolutorium Zarządowi i lubuskiej marszałek za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

Za głosowali radni Platformy, PSL i SLD. Przeciw był PiS i Bezpartyjni Samorządowcy.

Sebastian Ciemnoczołowski z Koalicji Obywatelskiej przekonywał, że absolutorium Zarządowi Województwa się należało, bo budżet wykonano prawidłowo, a wskaźniki potwierdzają właściwy kierunek zarządzania:

Marek Surmacz z Prawa i Sprawiedliwości, ripostował, że informacja o kondycji regionu była niepełna i zmanipulowana. W ocenie radnego marszałek przypisuje sobie zasługi, które są wynikiem pracy rządu i koniunktury gospodarczej:

Łukasz Mejza z Bezpartyjnych Samorządowców zwracał z kolei uwagę na wskaźniki gospodarcze. W jego ocenie Zarząd nie wywiązuje się z zadań w tym zakresie, a jako przykład podaje ostatnie miejsce innowacyjności regionu:

Więcej o poniedziałkowym głosowaniu także w najnowszym wydaniu programu Radio Zachód Interwencje. Jego zapis jest dostępny na naszej stronie.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.