°C

Absolutorium przyjęte. Zastrzeżenia zostają

 

Mimo zastrzeżeń sejmikowej opozycji, po długiej dyskusji nad raportem o stanie regionu, radni województwa większością głosów 17 do 10, udzielili absolutorium Zarządowi i lubuskiej marszałek za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.

Za głosowali radni Platformy, PSL i SLD. Przeciw był PiS i Bezpartyjni Samorządowcy.

Sebastian Ciemnoczołowski z Koalicji Obywatelskiej przekonywał, że absolutorium Zarządowi Województwa się należało, bo budżet wykonano prawidłowo, a wskaźniki potwierdzają właściwy kierunek zarządzania:

Marek Surmacz z Prawa i Sprawiedliwości, ripostował, że informacja o kondycji regionu była niepełna i zmanipulowana. W ocenie radnego marszałek przypisuje sobie zasługi, które są wynikiem pracy rządu i koniunktury gospodarczej:

Łukasz Mejza z Bezpartyjnych Samorządowców zwracał z kolei uwagę na wskaźniki gospodarcze. W jego ocenie Zarząd nie wywiązuje się z zadań w tym zakresie, a jako przykład podaje ostatnie miejsce innowacyjności regionu:

Więcej o poniedziałkowym głosowaniu także w najnowszym wydaniu programu Radio Zachód Interwencje. Jego zapis jest dostępny na naszej stronie.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku