°C

Zarząd województwa z absolutorium

fot. Janusz Życzkowski

Sesja sejmiku województwa lubuskiego z akcentem na uchwałę absolutoryjną. Radni województwa podejęli decyzję o udzieleniu wotum zaufania i skwitowaniu budżetu w 2018 roku.

Glosowanie poprzedziła dyskusja. Jak mówi przewodnicząca Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Małgorzata Gośniowska-Kola, wątpliwości dotyczących działalności zarządu województwa jest sporo:

Przed głosowaniem Grzegorz Potęga z Klubu Koalicji Obywatelskiej w rozmowie z nami wyraził przekonanie, że Zarząd absolutorium otrzyma. W jego ocenie wątpliwości opozycji są nieuzasadnione:

Za udzieleniem absolutorium głosowali radni Koalicji Obywatelskiej, PSL i SLD. Przeciw były Kluby PiS i Bezpartyjnych Samorządowców.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.