°C

Czy służby zapomniały o bulwarach?

FOT. SŁUCHACZKA

Czy służby miejskie kontrolują, co mieszkańcy robią na nadwarciańskich bulwarach? Zastanawia się nad tym jedna z naszych słuchaczek po rodzinnym spacerze, który miał miejsce podczas Bożego Ciała. Widok, który zastała z gośćmi spoza Gorzowa, przed którymi chciała pochwalić się bulwarem, nie był powodem do dumy. Wszędzie puste butelki po alkoholu i porozrzucane śmieci.

Straż miejska odpowiada, że ma bulwar pod stałym nadzorem. Sprawdzamy nie tylko porządek, ale też i to, czy bywalcy przestrzegają przepisów o spożywaniu alkoholu – tłumaczy Andrzej Jasiński, komendant Straży Miejskiej.

 

To, że na bulwarze alkohol można spożywać wcale nie oznacza, że pod każdą postacią – przypomina komendant.

W takich sytuacjach – za spożywanie alkoholu można dostać 100-złotowy mandat. Natomiast grzywna za pozostawianie śmieci wynosi od 20 do nawet 500 złotych.

Jedna odpowiedź do “Czy służby zapomniały o bulwarach?”

  1. Ilość pustych butelek na zdjęciach nie wskazuje raczej, aby Straż Miejska miała na bulwarze cokolwiek pod kontrolą. Chyba jednak zakaz spożywania napojów wyskokowych na bulwarach był słuszny.
    Ogólne wrażenie jest takie, że niby w mieście jest fajnie, bo dużo się dzieje, ale ogrom inwestycji i opóźnień trochę zaczyna już przytłaczać. Oczami wyobraźni każdy widzi piękny Gorzów, ale problemów nie brakuje. Raczej kiepskim pomysłem jest teraz oprowadzanie gości po mieście. Może za jakiś czas będzie inaczej. Póki co, nie ma czym się specjalnie pochwalić, bo nawet Karedra obecnie nie stanowi żadnej atrakcji, chyba że ktoś lubi miejski „survival.”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.