°C

500+ na każde dziecko

fot:EKobelak

Zarówno w samym Gorzowie jak i w całym województwie dwukrotnie wzrośnie liczba świadczeń wypłacanych w ramach rządowego programu Rodzina 500+. Od 1 lipca zaczną bowiem obowiązywać świadczenia wypłacane także na pierwsze dziecko.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak zapewniał, że gminy są gotowe na realizację rozszerzonej formuły programu Rodzina 500+

Zrobiliśmy wszystko, by otrzymanie świadczenia było jak najprostsze – mówi podsekretarz stanu w ministerstwie rodziny Kazimierz Kuberski:

Od pierwszego lipca przyjmujemy zgłoszenia w formie elektronicznej. Ci, którzy będą chcieli złożyć je w sposób papierowy muszą poczekać do 1 sierpnia – przypomina dyrektor GCPR Beata Kulczycka:

Dodajmy, że od 1 kwietnia 2016 roku, w ramach programu Rodzina 500+ do lubuskich rodzin trafiło ponad 1 miliard 800 milionów złotych.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka