°C

Kołodziej najlepszy w Pradze, Dudek trzeci, Zmarzlik słabiej

fot. PAP/Bartłomiej Zborowski
 

Janusz Kołodziej wygrał Grand Prix Czech w Pradze. Polak w finale wygrał z Leonem Madsenem, Patrykiem Dudkiem i Jasonem Doylem. Słabo wypadł Bartosz Zmarzlik, który nie awansował do finału - zajął 9 pozycję.

Zamrzlik i Dudek mieli przeciętną rundę zasadniczą – obaj wygrali po ledwie jednym wyścigu, ale Dudek był minimalnie lepszy – miejsce w czołowej ósemce zapewnił sobie dopiero w 20 wyścigu i „wypchnął” Zmarzlika z półfinału.

W półfinale żużlowiec Stelmetu Falubazu był drugi, a w finale dał się na dystansie wyprzedzić Madsenowi i skończył zawody na najniższym stopniu podium. 

Dudek po dziejszej rundzie GP prowadzi w klasyfikacji generalnej z 41 punktami, na drugie miejsce wskoczył Madsen, który ma 40 punktów. Zmarzlik spadł na 3 miejsce, a na koncie ma 36 oczek. 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku