°C

Kołodziej najlepszy w Pradze, Dudek trzeci, Zmarzlik słabiej

fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Janusz Kołodziej wygrał Grand Prix Czech w Pradze. Polak w finale wygrał z Leonem Madsenem, Patrykiem Dudkiem i Jasonem Doylem. Słabo wypadł Bartosz Zmarzlik, który nie awansował do finału - zajął 9 pozycję.

Zamrzlik i Dudek mieli przeciętną rundę zasadniczą – obaj wygrali po ledwie jednym wyścigu, ale Dudek był minimalnie lepszy – miejsce w czołowej ósemce zapewnił sobie dopiero w 20 wyścigu i „wypchnął” Zmarzlika z półfinału.

W półfinale żużlowiec Stelmetu Falubazu był drugi, a w finale dał się na dystansie wyprzedzić Madsenowi i skończył zawody na najniższym stopniu podium. 

Dudek po dziejszej rundzie GP prowadzi w klasyfikacji generalnej z 41 punktami, na drugie miejsce wskoczył Madsen, który ma 40 punktów. Zmarzlik spadł na 3 miejsce, a na koncie ma 36 oczek. 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.