°C

Absolwenci gimnazjów i podstawówek poznali wyniki egzaminów

redakcja gorzowska

Od godziny 10.00 absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów mogą sprawdzić wyniki egzaminów, które pisali w kwietniu. Przypomnijmy, po raz pierwszy do testów sprawdzających wiedzę przystąpili w tym roku uczniowie klas ósmych.

Za szybko jest oceniać jak nasza szkoła wypadła na tle innych placówek – wyjaśnia Maria Traczyk i dodaje, że wyniki „Piętnastki” są dobre, biorąc pod uwagę przeprowadzane wcześniej w szkole tzw. diagnozy.

Wynik egzaminu ósmoklasisty i ten kończący gimnazjum będzie miał teraz wpływ na to, do której szkoły średniej uczeń się dostanie. Jednym z najbardziej popularnych liceów wśród gorzowskich uczniów jest I LO. U nas gorący okres się dopiero rozpoczyna – mówi sekretarz szkoły Marta Żupińska.

Przypomnijmy, podania do szkół średnich przyjmowane są do 17 czerwca, do godziny 15.00. Ogłoszenie wyników naboru zaplanowano na 4 lipca w południe.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.