°C

Czy będzie można łowić ryby w „Ruskim Stawku”?

redakcja gorzowska

Wędkarze korzystający z uroków tzw. „Ruskiego Stawku” zwrócili się do miasta z prośbą o wyjaśnienia, dlaczego teraz, kiedy łowią tam ryby, otrzymują mandaty od straży rybackiej. Do tej pory w tym miejscu można było łowić, teraz – jak się okazuje – jest to zabronione.

Niestety, Polski Związek Wędkarski rozwiązał umowę dzierżawy tego akwenu i w związku z tym wrócił on pod opiekę miasta – wyjaśnia Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy magistratu. Oznacza to, że „Ruski Stawek” został wykreślony z wykazu miejsc, gdzie połów jest dozwolony – dodaje.

Szkoda – komentują gorzowianie i podkreślają, że z łowienia ryb w „Ruskim Stawku” korzystało wiele starszych osób.

Miasto rozważa teraz dwie opcje, dotyczące wykorzystania w przyszłości akwenu za Urzędem Stanu Cywilnego.

Jak dodaje Wiesław Ciepiela, gdyby mieszkańcom ponownie umożliwić połów ryb z „Ruskiego Stawku”, należałoby też – zgodnie z przepisami – wydawać na to specjalne zezwolenia. W tej sytuacji bowiem, gdy PZW nie jest już dzierżawcą terenu, jego zezwolenia nie mają zastosowania.

Jedna odpowiedź do “Czy będzie można łowić ryby w „Ruskim Stawku”?”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.