°C

Podsumowanie sondy RG o stanie kanalizacji deszczowej

FOT. Słuchacze

Po raz kolejny ulewa spowodowała zalanie wielu ulic i budynków z Gorzowie. Jak sądzisz, dlaczego – to pytanie zadaliśmy słuchaczom na naszej stronie internetowej. Zdaniem 60 procent odpowiadających - to skutek zaniedbań ze strony miasta i złego stanu studzienek i odpływów kanalizacyjno- deszczowych.

Dla 40 procent ankietowanych, taka sytuacja to nic nadzwyczajnego, bo z taką ilością wody nie poradzi sobie żadna kanalizacja. O temat pytaliśmy też mieszkańców.

Przypomnijmy, podczas wtorkowej akcji gorzowscy strażacy wyjeżdżali do zgłoszeń związanych z burzą i gradem 28 razy. Głównie chodziło o podtopienia ulic i wypompowywanie wody z piwnic. Sama burza nie była tak groźna jak grad, który szalał nad Gorzowem przez kilkadziesiąt minut.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.