°C

Rekordowy sezon w filharmonii

fot:E.Kobelak

Ponad 60 tysięcy sprzedanych biletów i rekordy frekwencyjne na koncertach - tak wygląda kończący się sezon w Filharmonii Gorzowskiej. Dzisiejszego wieczoru zamknie go koncert - Msza koronacyjna Amadeusza Mozarta oraz IX Symfonia van Beethovena z Odą do radości.

– W kończącym się sezonie, sprzedaliśmy o 20 tysięcy biletów więcej niż w roku poprzednim – mówi dyrektor filharmonii Mariusz Wróbel:

Gorzowscy filharmonicy grają średnio 9 koncertów w miesiącu. Największym zainteresowaniem cieszyły się koncerty łączące muzykę klasyczną z innymi formami

A co filharmonia szykuje na kolejny sezon? To na razie tajemnica. Wiadomo jednak, że usłyszeć mamy najpiękniejszą muzykę wszechczasów. Wiemy także co muzycy zagrają podczas koncertu inauguracyjnego. Mówi dyrektor artystyczny, dyrygent Jacek Kraszewski:

Muzyka filharmoników brzmieć będzie także latem. Filharmonia zapowiada między innymi cykl pikników chopinowskich i koncertów plenerowych.

4 odpowiedzi na “Rekordowy sezon w filharmonii”

 1. g..o mnie to obchodzi.
  zamknojcie to na 4 spusty bo przynosi 6mln strat rocznie za ktore musza placoc wszyscy mieszkancy dla garstki krezusow ktorzy hodza tam sobie za darmoche z dofinansowan do cen biletow ktore powinny byc 4x wieksze zeby zarobic na samodzielne utrzymanie horrendalnoe drogiego obiektu

 2. Ale kogo obchodzi, co jakiegoś kret.na obchodzi ?

  Przy blisko miliardowym budżecie kilka milionów na najlepszą instytucję kultury w mieście, to nawet nie 1% wydatków miasta. To do dokładnie tyle co nic.

  Poza tym, co za kretyń.ką terminologią się posługujesz. Straty ? Są większe „straty” w tegorocznym budżecie miasta: ćwierć miliarda na niedochodową oświatę publiczną, dziesiątki milionów „strat” miasto poniesie na utrzymanie niedochodowych autobusów i tramwajów i na odnowienie oraz rozbudowę infrastruktury miejskiego transportu publicznego. Ile milionów „strat” miasto poniesie na utrzymanie, przegląd i konserwację kanalizacji deszczowej, oraz na budowę zbiorników retencyjnych ?

  Budżet to same „straty” ( jak to określasz ). Bo gmina czy państwo to nie szejkanat ani wilk z Wall Street ani inny krezus biznesu. Jednym z głównych zadań gminy ( i państwa ) jest zaspokajanie ważnych potrzeb społecznych, których nie zaspokoiliby przedsiębiorcy prywatni, ponieważ zadania te, choć ważne społecznie są niedochodowe albo mało dochodowe, albo gdyby miałyby przynosić zyski, to ceny tak świadczonych usług ( np. koszt leczenia w prywatnym szpitalu, bilet do prywatnej filharmonii, cena za naukę w prywatnej szkole ) byłyby zaporowe dla zdecydowanej większości społeczeństwa.

 3. @Roman Nowak
  Nie jesteś mieszkańcem miasta i nie płacisz w Gorzowie podatków, więc nie mów gorzowianom jak mają żyć i jakie instytucje kultury budować, a jakie zamykać. Martw Ty się chłopie o swoją gminę. Filharmonia i inne instytucje działające w Gorzowie, to nie Twój problem.
  Jeżeli miasto Ci się nie podoba, to nie musisz tu przyjeżdżać.
  Jeżeli natomiast nie obchodzi Cię filharmonia i artykuły z tą instytucją związane, to po jakiego grzyba je komentujesz?

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.