°C

Już w niedzielę uroczysty odpust diecezjalny w Rokitnie

Diecezja Zielonogórsko - Gorzowska zaprasza wszystkich wiernych na uroczysty odpust diecezjalny, jaki odbędzie się w najbliższą niedzielę w Sanktuarium Maryjnym w Rokitnie. Mszę świętą poprowadzi metropolita warszawski - kardynał Kazimierz Nycz.

Wideo dzięki uprzejmości redakcji Gościa Niedzielnego.

Uroczystości związane będą z 350. rocznicą obecności w tej świątyni cudownego obrazu Matki Boskiej Rokitniańskiej oraz 30. rocznicą koronacji wizerunku przez papieża Jana Pawła II.

– To obraz, który ma ogromne znaczenie dla wszystkich wiernych z naszej diecezji – ikona, która umacniała nie tylko wiarę, ale także i polskość na tych właśnie terenach – podkreśla ks. Tomasz Gierasimczyk z Kurii Biskupiej w Zielonej Górze:

Niedzielne uroczystości w Rokitnie rozpoczną się o godz. 10.00 od modlitwy różańcowej. Później rozpocznie się msza święta, której przewodniczyć będzie metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz.

Jak zaznacza ks. Andrzej Sapieha, rzecznik Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej, tegoroczny centralny odpust w Rokitnie będzie jednocześnie zamknięciem w naszej diecezji Jubileuszowego Roku Maryjnego:

Dodajmy, że centralny odpust diecezjalny w Rokitnie zakończy się koncertem pieśni pod tytułem „Królowej Orła Białego” w wykonaniu Chóru Kameralnego Adoramus ze Słubic.

Transmisja z uroczystej mszy świętej koncelebrowanej przez kardynała Kazimierza Nycza także na antenie Radia Zachód oraz na www.zachod.pl

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.