°C

Trump: Nie martwię się o stan demokracji w Polsce

Dostawca: PAP/EPA.

Nie martwię się o stan demokracji w Polsce, znam Polaków i ich liderów, Polska radzi sobie doskonale i tak będzie też w przyszłości - oświadczył prezydent USA Donald Trump na początku spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą. Polska para prezydencka w południe miejscowego czasu została powitana przed Białym Domem w Waszyngtonie przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa i amerykańską pierwszą damę Melanię Trump.

Nie chcę przesądzać jeszcze, czy to będzie stała czy niestała obecność; mówimy o dwóch tysiącach żołnierzy, którzy mogą być przeniesieni z Niemiec, bądź z innego miejsca. Nie będziemy relokować dodatkowych żołnierzy do Europy – powiedział Donald Trump.

Sprawa amerykańskiej obecności militarnej w Polsce i zwiększenia obecności wojsk USA w naszym kraju jest jednym z głównych tematów rozmów Donalda Trumpa z prezydentem Andrzejem Dudą. Planowane jest podpisanie porozumienia politycznego w tej sprawie.

„Nie chcę przesądzać jeszcze, czy to będzie stała czy niestała obecność. Mówimy o dwóch tysiącach żołnierzy, którzy mogą być przeniesieni z Niemiec, bądź z innego miejsca. Nie będziemy relokować dodatkowych żołnierzy do Europy” – powiedział amerykański prezydent.

Świętujemy fakt, że Polska będzie kupować samoloty F-35, jedne z najlepszych samolotów bojowych na świecie – mówił Trump.

28 maja minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że Polska wystosowała do władz amerykańskich zapytanie ofertowe (Letter of Request – LOR) w sprawie zakupu „32 myśliwców F-35A wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym”. W środę Błaszczak przebywający w USA, kilkakrotnie wyraził przekonanie, że spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa z prezydentem Andrzejem Dudą zaowocuje przełomowymi decyzjami, ustaleniami dorównującymi swoją wagą decyzji o przyjęciu – 20 lat temu – Polski do NATO.

Odwiedzę Polskę, ale nie wybraliśmy jeszcze daty tej wizyty – powiedział prezydent USA. Trump był pytany przez dziennikarzy, czy planuje odwiedzić Polskę we wrześniu. „Odwiedzę Polskę, ale nie wybraliśmy jeszcze daty” – odpowiedział prezydent USA.

Podkreślił, że pamięta swoją poprzednią wizytę w Polsce. Jak mówił, „to był cudowny, wspaniały dzień”. „Nigdy nie zapomnę mojej podróży do Polski” – powiedział Trump.

 

5 odpowiedzi na “Trump: Nie martwię się o stan demokracji w Polsce”

 1. w d.. z wazeliną USA.
  17 mld na zawodne złomy
  i kolejne 10mld na zredukowaną do ilosci 2 baterii systemow patriot.
  koniecznie od Usa. bez przetargow i wuboru nanjlepszej oferty.

  a w zamian brak wiz do usa
  i 2 tys zolnierzy rotacyjnych przeniesionych Niemiec albo innej czesci Europy gdzie i tak juz sa.

 2. a demokracji oczywiscie nie ma. bo nie ma wolnych niezaleznych mediow ktore bombarduja codziennie setkami stronniczych politycznie informacji wzgledem siebie i swoich pupilkow ktorym zawdzieczaja istnienje i zarabiane miliardy.

  krrit powinno sie zlikwidowac wtedy bedzie w Lolsce demokracja. jak beda niezalezne media piszace i mowiace prawde. bezstronniczo wzgledem danego ugrulowania politycznego.

  jakim bylo od lat promowanie dzbana petru.

 3. jak kupia ze zlomy bez serwisowania w Polsce a tylko Izraelowi dali i to niechetnie.
  za taka kwote i bez negocjowanoa dorzucenia 16-20 f16 uzywanych w b. dobrym stanie technicznym do zastapirnia su-22 to polskie niebo nie bedzie bezpieczne.

  takze nie bedzie bezpieczne z powodu takiego wyboru patriotow. patrioty niech usa same swoja przywioza razem z 2 tys zolnierzami.l rotacyjnymi. a my sobie wybierzemy w przetargu najkorzystniejsze cenowo i ilosciowo zdolne zapewnic parasol dla calej polski a nie pol Warszawy.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.