°C

Trzeci Twist już w Gorzowie

Zdj. FACEBOOK/ Okiem Gorzowskiego Autobusu

Kolejny Twist w Gorzowie. Jak podaje na swoim fanpagu Miejski Zakład Komunikacji, dzisiaj w nocy do Gorzowa dotarł kolejny tramwaj PESA Twist 2015N o numerze 303. Teraz tramwaj będzie musiał wykonać 100 km na torach zanim zostanie dopuszczony do ruchu z pasażerami.

Przypomnijmy, w sumie do Gorzowa trafi 14 nowych tramwajów, z opcją na kolejne sześć. Jak informuje PESA, w tej chwili trwa produkcja kolejnych wozów. Harmonogram dostaw zakłada, że bydgoski zakład będzie opuszczał co najmniej jeden pojazd tygodniowo. Zakończenie dostaw przewidziano do połowy sierpnia.

Ruch tramwajowy jest wstrzymany od października 2017 r. w związku z pierwszą od lat kompleksową modernizacją sieci. Według ostatnich zapowiedzi tramwaje mają ponownie zacząć wozić pasażerów od października.

 

Jedna odpowiedź do “Trzeci Twist już w Gorzowie”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.