°C

Miasto dało propozycję nauczycielom. Chodzi o rekompensatę za strajk

Wyznaczenie godzin nadliczbowych w celu możliwości wypłaty nauczycielom pieniędzy za okres, kiedy uczestniczyli w strajku – z taką propozycją gorzowski samorząd zwrócił się do dyrektorów szkół. Do tej pory jednak informacji zwrotnej nie otrzymał. Przypomnijmy, o pomoc w znalezieniu możliwości wypłaty pieniędzy nauczycielom, do prezydenta zwrócili się na kwietniowej sesji miejscy radni.

Wówczas przegłosowali stanowisko, w którym zwrócili się z wnioskiem o wypracowanie zgodnego z prawem sposobu zrekompensowania. Czekamy teraz na odzew dyrektorów – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Jak dodaje Wiesław Ciepiela, w tej sytuacji dodatkowe wynagrodzenie zostałoby wypłacone z puli pieniędzy subwencyjnych, zaoszczędzonych właśnie podczas strajku. Osobną kwestią pozostaje sprawa podwyżek.

Ewentualne przesunięcia w miejskim budżecie będą więc leżały po stronie radnych. Ci z całą sytuacją zostaną zapoznani podczas najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się 26 czerwca.

Dodajmy, że w kwietniu w Gorzowie strajk podjęli nauczyciele 58 szkół, strajkowała też większość nauczycieli miejskich przedszkoli.

2 odpowiedzi na “Miasto dało propozycję nauczycielom. Chodzi o rekompensatę za strajk”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.