°C

Estakadą przejechał pierwszy pociąg z pasażerami

fot:E.Kobelak

Wyruszył punktualnie o 5.58 z dworca głównego PKP w kierunku Poznania. Był to pierwszy pociąg, który wraz z pasażerami przejechał wyremontowaną estakadą.

Przebudowa gorzowskiej estakady rozpoczęła się w 2017 roku. Za 126 mln zł wzmocniono konstrukcję obiektu, odnowiono 5 wiaduktów. Wyremontowano także perony. Teraz są wyższe, mają antypoślizgową nawierzchnię. Do dyspozycji osób o ograniczonej możliwości poruszania się zamontowano windy. Prace objęły także tunel prowadzący z budynku dworca na perony. Wzmocniono ściany i sufity, ułożono kafle nawiązujące do historycznego charakteru obiektu. Pasażerów cieszą zmiany, a ci którzy dziś jako pierwsi przejechali wyremontowaną estakadą przyznają, że to ważny moment:

Estakada w Gorzowie Wielkopolskim jest jednym z najdłuższych tego typu obiektów w Polsce. Powstała w latach 1905 – 1914. Została wpisana do rejestru zabytków. Ma ogromne znaczenie dla komunikacji kolejowej między Tczewem a Kostrzynem.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.