°C

Siostra Michaela w Wilnie buduje hospicjum dla dzieci

A.Dobosiewicz

Siostra Michaela Rak przez wiele lat zaangażowana była w działalność hospicyjną w Gorzowie, teraz podobną placówkę prowadzi w Wilnie.

To pierwsze na Litwie hospicjum, patronuje mu błogosławiony Michał Sopoćko. Codzienne życie w tamtejszym hospicjum można obejrzeć na wystawie zatytułowanej „… jak siebie samego…”. Autorką zdjęć jest dziennikarka Hanna Kaup, która podkreśla, że fotografie powstały niejako przy okazji.

Siostra Michaela Rak pracuje w Wilnie od 2008 roku. Dzięki niej powstało już hospicjum dla dorosłych, teraz zakonnica buduje stacjonarne hospicjum dla dzieci. Koszt przedsięwzięcia wynosi 1,5 mln euro. – Ponieważ wszystkie datki pochodzą od ludzi dobre woli, prosimy o wsparcie – mówi siostra Michaela.

Wystawę o działalności hospicjum w Wilnie można oglądać w Cafe Dziki Bluszcz przy ulicy Wełniany Rynek w Gorzowie. Dodajmy, że po wernisażu w Jazz Clubie Pod Filarami odbyło się spotkanie z siostrą Michaelą, która za swoją działalność została uhonorowana wieloma wyróżnieniami. Ostatnio otrzymała Nagrodę Muzeum Powstania Warszawskiego w kategorii „Wyróżniająca się akcja lub inicjatywa społeczna zakończona sukcesem”.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.