°C

Wystawa i spotkanie z siostrą Michaelą

Plakat org.

Wernisaż wystawy fotograficznej Hanny Kaup poświęconej działalności hospicyjnej siostry Michaeli Rak oraz spotkanie z siostrą odbędzie się jutro w Gorzowie.

Wystawa nowi tytuł „… jak siebie samego…”, otwarta zostanie o 17 w Cafe Dziki Bluszcz przy Wełnianym Rynku. Potem w Jazz Clubie Pod Filarami zaplanowano spotkanie z bohaterką fotografii. Siostra Michaela Rak, która budowała w Gorzowie Hospicjum św. Kamila, od 2008 r. pracuje w Wilnie. Od podstaw stworzyła tam pierwsze na Litwie hospicjum im. bł. Michała Sopoćki.  Teraz buduje hospicjum dla dzieci. Koszt przedsięwzięcia wynosi ok. 1,5 mln euro. Ponieważ wszystkie datki pochodzą od ludzi, również gorzowianie chcą mieć swój wkład. Ma temu służyć wystawa. Zdjęcia Hanny Kaup zostały wykonane w pierwszych dniach maja, w czasie podróży do Wilna.  Wstęp na wernisaż i spotkanie jest wolny, ale datki na hospicjum mile widziane.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.