°C

Warta wygrała z Promieniem i zagra w finale

Nie było niespodzianki w półfinale regionalnego Pucharu Polski w Żarach. Występujący w klasie okręgowej piłkarze Promienia przegrali z III-ligową Wartą Gorzów 1:3. Triumfatorzy awansowali do finału.

Faworyzowani gorzowianie do przerwy prowadzili 2:0, a miejscowi strzeli gola dopiero w końcówce z rzutu karnego.

Wynik spotkania otworzył w 21 min Łukasz Kopeć z Warty. W 43 min na 2:0 podwyższył jego klubowy kolega, Dominik Zakrzewski. Trzeba przyznać, że Warta zmarnowała kilka dogodnych sytuacji i mogła, a nawet powinna prowadzić większą różnicą trafień po pierwszej połowie.

W 66 min bramkę na 3:0 zdobył Sebastian Surmaj. Mimo niewielu szans, jedynego gola Promień zdobył w 85 min. Wówczas piłkę ręką w polu karnym zagrał Dawid Sadowski i sędzia podyktował „jedenastkę”, którą na bramkę zamienił Dariusz Piechowiak. Ostatecznie Warta pokonała Promień 3:1.