°C

Warta wygrała z Promieniem i zagra w finale

fot. Jakub Lesiński

Nie było niespodzianki w półfinale regionalnego Pucharu Polski w Żarach. Występujący w klasie okręgowej piłkarze Promienia przegrali z III-ligową Wartą Gorzów 1:3. Triumfatorzy awansowali do finału.

Faworyzowani gorzowianie do przerwy prowadzili 2:0, a miejscowi strzeli gola dopiero w końcówce z rzutu karnego.

Wynik spotkania otworzył w 21 min Łukasz Kopeć z Warty. W 43 min na 2:0 podwyższył jego klubowy kolega, Dominik Zakrzewski. Trzeba przyznać, że Warta zmarnowała kilka dogodnych sytuacji i mogła, a nawet powinna prowadzić większą różnicą trafień po pierwszej połowie.

W 66 min bramkę na 3:0 zdobył Sebastian Surmaj. Mimo niewielu szans, jedynego gola Promień zdobył w 85 min. Wówczas piłkę ręką w polu karnym zagrał Dawid Sadowski i sędzia podyktował „jedenastkę”, którą na bramkę zamienił Dariusz Piechowiak. Ostatecznie Warta pokonała Promień 3:1.

Avatar

Maciej Noskowicz
e-mail:
m.noskowicz@zachod.pl; dziennikarz działu sportowego Radia Zachód, Radia Zielona Góra, Radioporanka i Popołudniówki

Jedna odpowiedź do “Warta wygrała z Promieniem i zagra w finale”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.