°C

Wstępnie: Arłukowicz, Brudziński i Liberadzki z euromandatem

Fot. TVP INFO

Znamy wstępne wyniki głosowania. 7 okręgów dla Prawa i Sprawiedliwości, 6 dla Koalicji Europejskiej

FZakończyło się głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Z sondażu exitpool wynika, że najwięcej głosów zdobył:

Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości 42,4 % (24 mandaty)

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO, PSL, SLD .N, Zieloni 39, 1 % (22 mandaty)

Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia 6,6 % (3 mandaty)

Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy 6,1 % (3 mandaty)

Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15 4,1 % (0 mandatów)

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem 1,3 % (0 mandatów)

Frekwencja w wyborach wyniosła 43 procent. 

Posłuchaj relacji ze sztabów wyborczych w naszym okręgu: 

W sztabie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości w Zielonej Górze eksplozja radości  tuż po oficjalnym ogłoszeniu wyników do Parlamentu Europejskiego.

Jękiem zawodu i rozczarowania przyjęli wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego lubuscy działacze Koalicji Obywatelskiej.
Liderzy Platformy Obywatelskiej, PSL i SLD, którzy spotkali się na wspólnym wieczorze wyborczym, przyznają, że liczyli na lepszy wynik koalicji:

Partia Wiosna przekroczyła próg i według wstępnych danych zdobyła ponad 6 procent. Wyniki wyborów do europarlamentu, członkowie lubuskich struktur partii, śledzili w jednej z gorzowskich restauracji. Jedynka na liście naszego okręgu wyborczego, Anita Kucharska – Dziedzic, nie kryła po ogłoszeniu wyników zdziwienia ale i zadowolenia z trzeciego miejsca.

Wszyscy zebrani członkowie parti zgodnie twierdzą, że ich trzecie miejsce to dobry prognostyk na jesienne wybory.

 

Ze wstępnych danych wynika, że w okręgu lubusko-zachodniopomorskim mandat europosła zdobył Bartosz Arłukowicz, na którego zagłosowało 233 tysiące wyborców, drugi był Joachim Brudziński, który zdobył 163 tysiące głosów. Pod znakiem zapytania jest mandat Bogusława Liberadzkiego, który podczas dzisiejszych wyborów zdobył 90 tysięcy głosów. 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.