°C

Regionalna Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Gorzowie

redakcja gorzowska

Podsumowaniem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego w dużej części poświęcona była regionalna Konwencja Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w gorzowskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Przewodniczył jej premier Mateusz Morawiecki, który na tę okazję specjalnie przyleciał z Warszawy.

Podczas przemówienia Prezes Rady Ministrów zachęcał do wzięcia udziału w zbliżających się wyborach. Dziękował też za współpracę m.in. obecnym na konwencji minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiecie Rafalskiej, ministrowi spraw wewnętrznych i administracji Joachimowi Brudzińskiemu, Jerzemu Maternie oraz wojewodzie lubuskiemu Władysławowi Dajczakowi.

O głosy apelował też minister Joachim Brudziński. Podsumowując kończącą się wkrótce kampanię do Parlamentu Europejskiego podkreślił, że u opozycji nie miała ona charakteru merytorycznego.

Na koniec spotkania głos zabrała minister Elżbieta Rafalska. Wspominała początki Polski w Unii Europejskiej i apelowała, by uczestniczyć w wyborach.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w najbliższą niedzielę, 26 maja.

Na liście Prawa i Sprawiedliwości, obejmującym województwo lubuskie i zachodniopomorskie jest 10 nazwisk:

 1. Joachim Brudziński

 2. Czesław Hoc

 3. Elżbieta Rafalska

 4. Jerzy Materna

 5. Małgorzata Golińska

 6. Michał Jach

 7. Michał Kamiński

 8. Helena Hatka

 9. Małgorzata Jacyna-Witt

 10. Władysław Dajczak

Całe przemówienia:

Premier Mateusz Morawiecki:

Minister Joachim Brudziński:

Minister Elżbieta Rafalska:

5 odpowiedzi na “Regionalna Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Gorzowie”

 1. Były bankster i jego przyjaciele z PiS wiedzą, gdzie konfitury. Morawiecki, jak słyszymy, pieniądze wywęszy nawet ukryte w zaciszu salki parafialnej, jak trufle…

  Dziś cała miejscowa wierchuszka partii PiS, choć z hasłem „Ojczyzna” na ustach, przebiera nóżkami, by ojczyznę opuścić i rozśiąść się komfortowo w miękkich fotelach Brukseli.

  Helena Hatka szczególnie błyszczy na liście przbierających nóżkami życiową „zaradnością”. Co zmiana kierunku wiatru historii, ona zawsze zwęszy właściwy kierunek do kariery – niegdyś rekomendowana przez PO, dziś przez PiS. Niezwykle wiarygodna, z kręgosłupem ideowym ( i zapewne etycznym ). Nic, tylko na nią głosować ! 😉

 2. hipokryci z pis. i jeszcze wieksze gnije z KE. poskladali sie z niedobitkow sld psl i platformiarze zeby dosiasc do koryta i o 1 pkt przescinac pis w sobdazach.

  caly czas druga juz kadencje wojny informayjne wykorzystujac swoje media.
  pierw o sedziow pozniej konstytucje caracale pozniej nauczycieli a teraz pedofilow ksiezy.

  tak beda sie lapac kazdej mozliwosci
  i na krzywdzie narodu za ich podatki wielomiliardowe pobierane na swoje kampanie wyborcze rozwieszac miliony plakatow i zdjec pocalej Polsce.

  myslicie ze to za swoje, dur..ie oni wieszaja?

 3. jak nie na jednyh to na drugich tak?
  PO finansuje takih specjalistow od marketingu i klamstwa za grubr mln z waszyh podatkow ze im pobada kto jal mysli jak ichna zdj odmlodzic i maj policzone co dziala na opinie ludzi w statystykach.

  z kolei pis jeat przeciwny unii a jada tam dla stolkow i kasy. na emeryture unijna jak rafalska.

 4. bo wystarczy 1 kadencje przepracowac zeby emeryture dostac unijna poselska.

  a wasze emrytury ludzie pracujacy (to nie elektorat pis, na pos glosuje 3 mln sluchaczy radia maryja i 3 mln beneficjentow 500+)
  beda wynisic 31% zarabianej waszej pensji! najnizej w europie i chyba ma swiecie

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.