°C

Rządowe 54 miliony złotych na lubuskie drogi

autor: Piotr Wiśniewski

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Gorzowie z samorządowcami z naszego województwa.

Pretekstem do spotkania było wręczenie wspólnie z wojewodą lubuskim Władysławem Dajczakiem i minister Elżbietą Rafalską symbolicznych czeków na dofinansowanie inwestycji w ramach funduszu dróg samorządowych, na łączną kwotę ponad 54 milionów złotych. Premier Morawiecki zaznaczył na spotkaniu, że inwestowanie w drogi lokalne jest bardzo ważne dla polskiego rządu.

Wojewoda lubuski podkreślił, że dofinansowanie pozwoli na relację 14 inwestycji powiatowych i 27 inwestycji gminnych.

Minister Elżbieta Rafalska zobowiązała się na spotkaniu do realizacji kolejnych inwestycji drogowych w naszym województwie.

Jednym z kilkunastu samorządowców, który otrzymał dofinansowanie z funduszu był prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki. Zapytaliśmy prezydenta, na co przeznaczone będzie to dofinansowanie.

Warto dodać, że czeki wręczone w urzędzie wojewódzkim pokryją od 50 do 60 procent ogólnej wartości poszczególnych inwestycji drogowych.

3 odpowiedzi na “Rządowe 54 miliony złotych na lubuskie drogi”

  1. w gm Lubiszyn najb zniszczoną wazn drogą wymagającą remontu jest droga do Witnicy przez las od polnocy.

    jest gesto ujezdzana a z dolami w jezdni i poboczu na ktore trzeba zjezdzac gdy jedzie cos z przeciwka by sie minac. to taka ul dobra 2 sprzed remontu tylko 100x gorsza. jest to droga do Niemiec. przez Kostrzyn lub Slubice.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.